Ewa Abramczyk-Boguszewska

7-klasiści mają dość. I głośno o tym mówią

7-klasiści mają dość. I głośno o tym mówią Fot. Dariusz Bloch
Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Jesteśmy przemęczeni i nie mamy czasu na własne pasje - mówią siódmoklasiści. Wzięli sprawy w swoje ręce i wierzą, że ktoś ich wreszcie wysłucha.

O tym, że uczniowie klas siódmych są rocznikiem, który najbardziej odczuwa skutki reformy, mówi się nie od dziś. O ile jednak do tej pory w ich imieniu wypowiadali się głównie rodzice, to teraz młodzi zdecydowali, że sami opowiedzą o problemach, z którymi borykają się od września.

Niemiłe zaskoczenie

Uczniowie organizują się na Facebooku, na stronie „Zmęczeni, zreformowani 7-klasiści”. - Utworzyłam ją, aby siódmoklasiści z całej Polski mogli pokazać, że mamy za dużo nauki, obowiązków i za mało czasu na swoje pasje i wypoczynek - mówi Tamara z okolic Płocka.

Na jej apel niemal od razu odpowiedzieli internauci z całej Polski. - Nie spodziewałam się aż tak dużej liczby polubień i komentarzy w tak krótkim czasie - przyznaje Tamara. - Czujemy też wsparcie nauczycieli, którzy komentują i udostępniają naszą stronę.

Na co najbardziej skarżą się 7-klasiści? Rodzice napisali w tej sprawie petycję. Jakie argumenty przytaczają? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.