Agata Sawicka: Marzyłam, żeby na naszym meczu było tylu kibiców, co na Asseco Resovii

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Łukasz Pado

Agata Sawicka: Marzyłam, żeby na naszym meczu było tylu kibiców, co na Asseco Resovii

Łukasz Pado

- Najwybitniejsi znawcy siatkówki nie wiedzą, dlaczego te mecze mogą tak wyglądać - mówi Agata Sawicka, libero Developresu Rzeszów. Jej zespół przegrał w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet z ŁKS-em Łódź 2:3.

Pani pierwszy klub wygrywa, ale trudno się z tego cieszyć...

Żaden sukces oprócz mojego mnie nie cieszy. Przegrałyśmy i jest mi bardzo źle z tym. Fajnie, że wróciłyśmy, po tych dwóch przegranych setach, bo mało kto pewnie wierzył, że jesteśmy w stanie to zrobić. To jest fajne, że nie poddałyśmy się zupełnie i doprowadziłyśmy do tego tie-breaka, ale powinnyśmy go zagrać tak jak te poprzednie sety.

W artykule rozmowa z Agatą Sawicką o:

 • tym dlaczego gra nawet klasowych drużyn faluje
 • planie na mecz w Łodzi
 • rekordzie frekwencji na meczu siatkarek
 • rywalizacji w drugim półfinale
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.