Agnieszka Żyro: - Anwil SA będzie inwestować. Ale też pomagać

Czytaj dalej
Fot. Nadeślane przez Anwil SA
Małgorzata Goździalska

Agnieszka Żyro: - Anwil SA będzie inwestować. Ale też pomagać

Małgorzata Goździalska

W tym roku ruszy kolejna inwestycja Anwilu. O tej inwestycji rozmawiamy z prezes Agnieszką Żyro

Anwil SA przymierza się do kolejnej inwestycji. Tym razem będzie to trzecia instalacja do produkcji nawozów azotowych. Czym spowodowana jest decyzja o rozpoczęciu tej inwestycji?
Rozbudowa zdolności produkcyjnych Anwilu umożliwi zaspokojenie rosnącego popytu na nawozy azotowe w kraju. W tej chwili jesteśmy ich jedynym polskim wytwórcą, dysponującym potencjałem do zwiększenia produkcji. W ciągu trzech lat będziemy w stanie zapewnić polskim rolnikom dostęp do zwiększonej ilości krajowych produktów spełniających najwyższe światowe standardy w każdym aspekcie związanym z ich wytwarzaniem i sprzedażą. Z jednej strony będzie to zatem wkład naszej spółki w ochronę rodzimego rynku przed napływem często wątpliwej jakości nawozów z importu, głównie ze Wschodu, z drugiej zaś zapewnienie Polsce bezpieczeństwa żywnościowego. Do końca wieku naszą planetę będzie zamieszkiwało około 11 miliardów ludzi, dlatego już teraz musimy podjąć wysiłki na rzecz zwiększenia produkcji rolnej. Oznacza to, że efektywność zbiorów będzie musiała być wyższa. Szansę, na spełnienie tego celu, daje tylko zwiększone nawożenie, zwłaszcza z użyciem nawozów azotowych.

Kiedy spodziewany jest finisz inwestycji i czy oddanie trzeciej instalacji do produkcji nawozów spowoduje zwiększenie zatrudnienia w spółce?

Cały wywiad w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.