Sławomir Bobbe

Albercik z "Seksmisji" chce do europarlamentu

W tej konfiguracji bydgoskich europosłów już nie zobaczymy - Tadeusz Zwiefka nie wystartuje w kolejnych europejskich wyborach. Fot. Tomasz Czachorowski W tej konfiguracji bydgoskich europosłów już nie zobaczymy - Tadeusz Zwiefka nie wystartuje w kolejnych europejskich wyborach.
Sławomir Bobbe

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. Kujawsko-pomorskie będzie bronić trzech mandatów dla okręgu, ale będzie to bardzo trudne.

Znany między innymi z roli Alberta Starskiego w „Seksmisji” aktor Olgierd Łukaszewicz zasili listę kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego.

Wiosna na pierwszym miejscu do boju wyśle Wandę Nowicką, była posłankę Ruchu Palikota i wicemarszałka Sejmu minionej kadencji. Ale prawdopodobnie z miejsca 10 wystartuje znany aktor i wieloletni prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. Początkowo miał startować z listy Nowoczesnej, ale pojawiła się informacja, że przeciwko tej kandydaturze była Platforma Obywatelska pamiętając, że aktor w wyborach na prezydenta Warszawy wsparł kontrkandydata Rafała Trzaskowkiego.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.