Waldemar Piórkowski

Alkoholowa libacja funkcjonariuszy w komisariacie i komendzie miejskiej

Do opisywanych wydarzeń miało dojść w ubiegły wtorek tuż po toruńskich obchodach Święta Policji Fot. zdjęcie ilustracyjne / Grzegorz Olkowski Do opisywanych wydarzeń miało dojść w ubiegły wtorek tuż po toruńskich obchodach Święta Policji
Waldemar Piórkowski

Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmuje się sprawą alkoholowej libacji, do której miało dojść w toruńskim komisariacie Śródmieście i komendzie miejskiej w ubiegłym tygodniu. Zranił się jeden z funkcjonariuszy. Są pierwsze decyzje kadrowe.

Wydarzenia te rozegrały się w ubiegły wtorek tuż po toruńskich obchodach Święta Policji. Według informacji zamieszczonych między innymi na stronie Mundurowi Dziękują Rządowi spotkanie zaczęło się w komisariacie Śródmieście, w którym brali udział oficerowie z toruńskiego garnizonu.

Potem impreza przeniosła się do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, która znajduje się tuż obok tego komisariatu. To na korytarzu tej jednostki jeden z naczelników uderzył głową w hydrant i zaczął mocno krwawić.

Ktoś wezwał pogotowie ratunkowe. Wtedy o tych wydarzeniach powiadomione zostało szefostwo toruńskiej policji.

- Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzimy już od ubiegłego wtorku - mówi Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Z dotychczasowych ustaleń tej kontroli wynika, że w budynkach policji przy ulicach Grudziądzkiej i PCK rzeczywiście doszło do nieformalnego spotkania policjantów, któremu mógł towarzyszyć alkohol.

I to wtedy jeden z policjantów zranił się w głowę właśnie w czasie uderzenie w skrzynkę hydrantu. Cały czas sprawdzany, jaki był przebieg tego spotkania, kto naruszył regulamin zakazujący picia alkoholu w budynkach policji lub w inny sposób uchybił godności policjanta.

Wobec takich osób wyciągnięte zostaną konsekwencje służbowe. Zapadła już decyzja o odwołaniu ze stanowiska komendanta komisariatu w toruńskim śródmieściu.

Jednym z nich jest zastępca naczelnika sztabu Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Waldemar Piórkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.