Będą się uczyć, grając w planszówki

Czytaj dalej
Fot. materiały Collegium Medicum
Joanna Pluta

Będą się uczyć, grając w planszówki

Joanna Pluta

Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Studenci bydgoskiego Collegium Medicum mają wyjątkowy pomysł, jak się do niej przygotować.

Tym pomysłem są... gry planszowe, ale nie takie zwyczajne. To planszówki parazytologiczne.

Parazytologia to nauka zajmująca się badaniem pasożytów i pasożytnictwa w przyrodzie. Wieczór planszówek ma być okazją do powtórki materiału i sprawdzenia swojej wiedzy przed sesją egzaminacyjną.

- Specjalnie stworzone gry planszowe i łamigłówki można wykorzystać jako narzędzia wspierające tradycyjne metody nauczania parazytologii

- informuje uczelnia. - Interakcje między studentami podczas gier edukacyjnych będą sprzyjać procesowi uczenia się przez rozwijanie, utrwalanie i pogłębianie wiedzy graczy w tej dziedzinie.

Za stworzenie tych niepowtarzalnych gier edukacyjnych są odpowiedzialni studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego. Wieczór gier zaplanowano na 24 maja między godz. 17 a 20 w auli A i B w budynku „A” przy ul. Jagiellońskiej 13 . Studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego mieli pierwszeństwo w zapisywaniu się na udział w wieczorze. Studenci z pozostałych kierunków i roczników mogą się zapisywać do piątku, 20 maja. Szczegóły na stronie Collegium Medicum.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.