Będzie tort! Empik świętuje 70 urodziny w Manufakturze

Czytaj dalej
(JED)

Będzie tort! Empik świętuje 70 urodziny w Manufakturze

(JED)

Ryszard Bonisławski, znawca Łodzi oraz dr Karolina Kołodziej z Uniwersytetu Łódzkiego – miłośniczka Łodzi, znawczyni legend i mitów łódzkich, spotkają się z łodzianami w sobotę o godz. 16 (w Empiku w Manufakturze), żeby powspominać 70 lat istnienia tej niebanalnej księgarni. Będzie też poczęstunek i pyszny tort urodzinowy.

Od chwili otwarcia pierwszego w Łodzi Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki (KMPiK) na parterze kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 96 dzisiejszy Empik swoją lokalizację zmieniał wielokrotnie. Zawsze był miejscem przyciągającym miłośników książek, różnorodnej prasy – w tym także tej obcojęzycznej, jak również zainteresowanych spotkaniami „oko w oko” ze znanymi osobami. „Spotkanie pełne wspomnień” poprowadzi Magdalena Michalak.

Na piętrze rotundy Manufaktury można podziwiać galerię zdjęć, które powstały w ciągu kilkudziesięciu lat istnienia placówki. To może być pretekst dla miłośników zdjęć w wersji tradycyjnej, żeby wywołać własne i pięknie je oprawić na warsztatach „Gazetowe ramki pełne wspomnień” (sobota godz. 13-15). A wystawa zdjęć ilustrujących historię Empiku będzie czynna do 4 listopada. Finał obchodów jubileuszu 22 listopada.

(JED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.