Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Barbara Ciryt

Brał suchy chleb ze śmietnika, został ukarany mandatami przez policjantów

W Skawinie wchodzenie do altan śmietnikowych nawet po suchy chleb może skończyć się mandatem Fot. Fot. Jarosław Pruss W Skawinie wchodzenie do altan śmietnikowych nawet po suchy chleb może skończyć się mandatem
Barbara Ciryt

Starszy mężczyzna ze Skawiny zabierał suchy chleb w altanach na odpady i zanosił na targ ludziom hodującym zwierzęta. Gdy przy śmietniku zastała go policja dostał dwa mandaty jednocześnie.

Starszy mieszkaniec Skawiny Jan Anuszkiewicz zagląda do wiat śmietnikowych. Nie grzebie w odpadach, zbiera chleb zostawiany przez mieszkańców. Czasem kawałki chleba są w reklamówkach powieszone przy kontenerach, a innym razem kromki rozrzucone przy śmietniku. 76-letni pan Jan nie szuka tam chleba z głodu.

- Zbieram i zanoszę na targ, oddaję ludziom, którzy hodują zwierzęta lub kury. Suchy chleb daję najczęściej pani, od której kupuję mleko - mówi nam Jan Anuszkiewicz.

Taki miał plan też 14 marca. Najpierw był na cmentarzu na grobie córki, następnie poszedł do kościoła, żeby odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Potem chciał jeszcze pozbierać pozostawiony przy śmietnikach chleb. Wszedł do wiaty śmietnikowej, a gdy wychodził, natknął się na skawińskich policjantów.

Czytaj więcej:

 • Jeden z mężczyzn handlujących na skawińskim targowisku zgłosił problem. Co powiedział?
 • Jan Anuszkiewicz od nas dowiedział się, jaki to wybryk mu zarzucają policjanci i bardzo się zdziwił...
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Barbara Ciryt

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tomkrawiec

A jak policja udowodniła temu człowiekowi, ze sikał ? Zebrali próbki moczu ? Zrobili badania DNA ? "Pały" są silne tylko w grupie i przeciwko słabym/starym, a gdy poprosisz o jakąkolwiek pomoc to jedyne co mówią to: "nie da się". Dno i patologia w jednym.

Służyjewki rządu same nie wiedzą, kogo gnębić. Nie dość, że wiecznie gnębią kierowców jadących w miarę ekologicznie (gdyby wszyscy dostosowali się do ograniczeń szybkości na obszarze zabudowanym, to przy tak powolnej jeździe dwukrotnie wzrosłaby emisja spalin, a więc choroby nowotworowe) - lepiej, by karali mandatami nieostrożnych pieszych oraz zwalczali używki w ruchu drogowym (najniebezpieczniejsze są chyba dopalacze), to jeszcze się dobrali do tego. Może by tak ograniczyć liczbę policjantów i powinni się zajmować wyłącznie sprawami kryminalnymi, natomiast rozbudować Straż Miejską, inspekcję transportu Drogowego itd.

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.