Bronowice zakorkowane na dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Artur Jurkowski

Bronowice zakorkowane na dwa lata

Artur Jurkowski

Po wakacjach ruszy przebudowa skrzyżowania Lotnicza - Droga Męczenników Majdanka. Kilka miesięcy później drogowcy rozkopią skrzyżowanie z Grabskiego i na koniec ul. Fabryczną.

Na początek coś na osłodę. W połowie czerwca skończą się utrudnienia w ruchu na Drodze Męczenników Majdanka związane z pracami przy budowie przedłużenia ul. Garbarskiej. I tyle dobrych wiadomości.

Tuż po wakacjach wrócą na tę arterię utrudnienia. Zacznie się przebudowa skrzyżowania z Lotniczą. A później - prawdopodobnie od początku 2018 roku - drogowcy rozkopią skrzyżowanie Garbarska - Droga Męczenników Majdanka. A następnie zabiorą się za przebudowę ronda przy Gali wraz z ul. Fabryczną i znajdującym się na niej mostem. - Inwestycje potrwają co najmniej do połowy 2019 r. - zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Obecnie kierowcy jadący Drogą Męczenników Majdanka korzystają z połowy jezdni na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Lotniczej. I taki stan rzeczy trwa już prawie 10 miesięcy, czyli od połowy sierpnia ub. roku. Wszystko przez budowę przedłużenia ul. Garbarskiej.

- Utrudnienia w ruchu skończą się tuż przed lub tuż po święcie Bożego Ciała - zapewnia Kieliszek.

Później kierowcy dostaną „urlop” od utrudnień. Ale nie na długo

Po wakacjach kłopoty w ruchu wrócą na Drogę Męczenników Majdanka. Zacznie się przebudowa skrzyżowania tej arterii z ul. Lotniczą. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie robót. Obejmą one też ok. 200-metrowy odcinek Drogi Męczenników Majdanka. Poszerzone do trzech pasów będą wloty na skrzyżowanie w ciągu Drogi Męczenników Majdanka. Za skrzyżowanie zostaną przeniesione obie zatoki przystankowe, powstanie ścieżka rowerowa, chodniki i przebudowane będą sieci podziemne. Roboty potrwają nawet do końca czerwca 2018 r. Taki termin wskazał ratusz. Ale firma, która zadeklaruje wcześniejsze wykonanie prac, może liczyć na dodatkowe punkty w przetargu.

Kolejne miejsce, w którym pojawią się drogowcy, znajduje się 800 metrów dalej. Jesienią ratusz ma ogłosić przetarg na przebudowę skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i Sulisławicką. - Prace powinny ruszyć na początku 2018 r. I jest duża szansa, że nie będą się zazębiać z robotami na skrzyżowaniu z Lotniczą - twierdzi Kieliszek.

Jeśli mieszkańcy Bronowic i Kośminka liczą, że po zakończeniu prac na skrzyżowaniach odetchną w końcu od remontów, to się mylą. Czeka ich jeszcze najtrudniejsza próba. Chodzi o przebudowę ronda przy Gali oraz ul. Fabrycznej wraz z mostem na Czerniejówce. - Most to newralgiczny element inwestycji - przyznaje Kieliszek.

Ratusz nie wie jeszcze, czy na cały czas prac trzeba będzie zamknąć Fabryczną dla ruchu. Ta inwestycja może skończyć się w drugiej połowie 2019 r. - Wówczas dopiero znikną kłopoty w ruchu w kierunku Majdanka - ocenia Kieliszek.

Artur Jurkowski

Zajmuje się samorządem, głównie funkcjonowaniem lubelskiego ratusza oraz Rady Miasta Lublin. Ponadto inwestycjami m.in. drogowymi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.