Bronowice zakorkowane na dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Artur Jurkowski

Bronowice zakorkowane na dwa lata

Artur Jurkowski

Po wakacjach ruszy przebudowa skrzyżowania Lotnicza - Droga Męczenników Majdanka. Kilka miesięcy później drogowcy rozkopią skrzyżowanie z Grabskiego i na koniec ul. Fabryczną.

Na początek coś na osłodę. W połowie czerwca skończą się utrudnienia w ruchu na Drodze Męczenników Majdanka związane z pracami przy budowie przedłużenia ul. Garbarskiej. I tyle dobrych wiadomości.

Tuż po wakacjach wrócą na tę arterię utrudnienia. Zacznie się przebudowa skrzyżowania z Lotniczą. A później - prawdopodobnie od początku 2018 roku - drogowcy rozkopią skrzyżowanie Garbarska - Droga Męczenników Majdanka. A następnie zabiorą się za przebudowę ronda przy Gali wraz z ul. Fabryczną i znajdującym się na niej mostem. - Inwestycje potrwają co najmniej do połowy 2019 r. - zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Obecnie kierowcy jadący Drogą Męczenników Majdanka korzystają z połowy jezdni na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Lotniczej. I taki stan rzeczy trwa już prawie 10 miesięcy, czyli od połowy sierpnia ub. roku. Wszystko przez budowę przedłużenia ul. Garbarskiej.

- Utrudnienia w ruchu skończą się tuż przed lub tuż po święcie Bożego Ciała - zapewnia Kieliszek.

Później kierowcy dostaną „urlop” od utrudnień. Ale nie na długo

Po wakacjach kłopoty w ruchu wrócą na Drogę Męczenników Majdanka. Zacznie się przebudowa skrzyżowania tej arterii z ul. Lotniczą. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie robót. Obejmą one też ok. 200-metrowy odcinek Drogi Męczenników Majdanka. Poszerzone do trzech pasów będą wloty na skrzyżowanie w ciągu Drogi Męczenników Majdanka. Za skrzyżowanie zostaną przeniesione obie zatoki przystankowe, powstanie ścieżka rowerowa, chodniki i przebudowane będą sieci podziemne. Roboty potrwają nawet do końca czerwca 2018 r. Taki termin wskazał ratusz. Ale firma, która zadeklaruje wcześniejsze wykonanie prac, może liczyć na dodatkowe punkty w przetargu.

Kolejne miejsce, w którym pojawią się drogowcy, znajduje się 800 metrów dalej. Jesienią ratusz ma ogłosić przetarg na przebudowę skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i Sulisławicką. - Prace powinny ruszyć na początku 2018 r. I jest duża szansa, że nie będą się zazębiać z robotami na skrzyżowaniu z Lotniczą - twierdzi Kieliszek.

Jeśli mieszkańcy Bronowic i Kośminka liczą, że po zakończeniu prac na skrzyżowaniach odetchną w końcu od remontów, to się mylą. Czeka ich jeszcze najtrudniejsza próba. Chodzi o przebudowę ronda przy Gali oraz ul. Fabrycznej wraz z mostem na Czerniejówce. - Most to newralgiczny element inwestycji - przyznaje Kieliszek.

Ratusz nie wie jeszcze, czy na cały czas prac trzeba będzie zamknąć Fabryczną dla ruchu. Ta inwestycja może skończyć się w drugiej połowie 2019 r. - Wówczas dopiero znikną kłopoty w ruchu w kierunku Majdanka - ocenia Kieliszek.

Artur Jurkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.