Budowa boisk na terenie po LKJ stoi w miejscu. Kluby czekają

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Krzysztof Nowacki

Budowa boisk na terenie po LKJ stoi w miejscu. Kluby czekają

Krzysztof Nowacki

Trzy lubelskie kluby szkolące młodych piłkarzy walczą o kompleks boisk na terenie zajmowanym obecnie przez Lubelski Klub Jeździecki. Środki na przygotowanie projektu technicznego chcą pozyskać z Budżetu Obywatelskiego, ale liczą także na większą aktywność w tym temacie władz miasta.

Lubelski Klub Jeździecki, który przez długi okres zalegał z czynszem, zgodnie z wyrokiem sądu do końca roku musi opuścić teren przy ulicy Ciepłej, położony u zbiegu Krochmalnej i Nadbystrzyckiej. Prezesi Widoku, BKS oraz Sygnału chcą, aby w tym miejscu powstał kompleks treningowy. W tym celu po raz kolejny spotkali się z radnymi z Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku. Przypomnieli koncepcję, która zakłada budowę sześciu boisk - czterech trawiastych oraz dwóch ze sztuczną nawierzchnią, nad którymi w okresie jesienno-zimowym możliwe będzie postawienie tzw. „balonu”, co pozwoli trenować przez cały rok.

Zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Komorski, zapewnił kluby, że miasto popiera projekt i teren zarządzany przez MOSiR Bystrzyca przekaże pod budowę boisk. - Z założenia boiska będą służyć lubelskim klubom. Nad formą ich użytkowania można jeszcze się zastanowić, ale najprawdopodobniej ich operatorem byłby MOSiR - twierdzi Komorski.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Nowacki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.