Bydgoscy Beatlesi znów na scenie

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Balbuza
Red.

Bydgoscy Beatlesi znów na scenie

Red.

Bydgoskie „Żuki” śpiewają oczywiście piosenki brytyjskich The Beatles. Tym razem w wyjątkowym spektaklu słowno-muzycznym „Yesterday” w Kinoteatrze Adria w sobotę, 1 kwietnia.

Żuki w kolejnym swoim projekcie, po symfonii tym razem sięgają do formy spektaklu muzyczno-teatralnego. Historia Beatlesów została poprzez animację komputerową osadzona w bydgoskich realiach.

Muzyka Beatlesów jest na tyle uniwersalna, że można ją wpleść w każdą historię. Ich największe przeboje to jednocześnie zapis panoramy historycznej. Obraz zmieniającej się rzeczywistości: świata, Polski i Bydgoszczy.

„To widowisko składające się z ciągu scenicznych impresji tworzących opowieść o miłości, tęsknotach i rozterkach dnia codziennego... to historia rozstań i powrotów dziejąca się nigdzie i wszędzie...” - zapewniają twórcy.

I nie kryją, że ich zdaniem:

Spektakl może też być promocją Bydgoszczy, która - tak jak muzyka - płynie poprzez dzieje historii... i tak jak muzyka z wiekiem dojrzewa i pięknieje... Na scenie tytułowe „Wczoraj” dzieje się dzisiaj

Żuki tym razem na scenie to: Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka, Joachim Perlik. Całość reżyseruje Roman Branowski, a o choreografię zadbała Beata Rewolińska. Kostiumy dla zespołu zaprojektował Karol Włodarski, producentem spektaklu jest Mirosław Balbuza.

Oprawę wizualno-plastyczną stworzył Teatr Witryna w obsadzie z Joanną Wolską-Bąk, Agnieszką Wołodkiewicz, Joanną Andrzejewską, Wiktorią Zemke, Piotrem Masznerem oraz Teatr Tańca Brax z Pałacu Młodzieży i Mała Akademia Sztuki - Przedszkole Źródełko. W sumie w spektaklu uczestniczy około 80 osób, głównie uzdolniona młodzież o nie małym dorobku artystycznym na arenie krajowej i międzynarodowej.

Premiera dwuczęściowego spektaklu „Yesterday”, z przerwą i afterparty, odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku w Bydgoszczy w Kinoteatrze Adria o godz. 19.00 i zbiegnie się z obchodami 30-lecia Zespołu Żuki i Teatru Witryna.

W spektaklu zaistnieją sceny mające związek z historią The Beatles, Żuków i Bydgoszczy.

Red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.