Centrum Przesiadkowe w Zielonej Górze. Co się zmieni w okolicy dworca?

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja Urząd Miasta
Leszek Kalinowski

Centrum Przesiadkowe w Zielonej Górze. Co się zmieni w okolicy dworca?

Leszek Kalinowski

Firma Skanska wybuduje Centrum Przesiadkowe, drugie rondo, dwa parkingi... Inwestycja warto 20 mln zł związana jest z wymianą autobusów MZK na ekologiczne.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę Centrum Przesiadkowego. I wczoraj Barbara Langner w imieniu Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisała umowę z firmą Skanska, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to 20 mln zł. Roboty potrwają do marca przyszłego roku.

- Firmy nie trzeba przedstawiać, bo wiele obiektów wybudowała już w naszym mieście - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Centrum Przesiadkowe to element dużego projektu, dotyczącego zintegrowanej komunikacji niskoemisyjnej. Chodzi w nim także o wymianę taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego na ekologiczny. By powietrze w naszym mieście było coraz lepsze.

Co się zmieni w okolicy dworca? Wybudowane zostanie nowe skrzyżowanie typu rondo w ciągu ulicy Bema. W związku z tym trzeba będzie przebudować istniejące rondo Maćkowiaka. Stare centrum obsługi klienta zostanie wyburzone. Powstanie nowe wraz z zapleczem dla kierowców i pracowników MZK.

Więcej przeczytasz w czwartek (2 marca) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.