Chcesz mieszkania - musisz wyremontować je sama

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Chcesz mieszkania - musisz wyremontować je sama

Sławomir Bobbe

Pani Paulina spędziła rok w domu samotnej matki, wyląduje teraz na ulicy z czteroletnim synkiem? Kolejka do mieszkań socjalnych jest coraz dłuższa, oczekującym brakuje już czasu, a często i cierpliwości.

Pani Paulina (nazwisko do wiadomości redakcji) mieszka na pokoju w domu samotnej matki przy ul. Dunikowskiego z 4-letnim synem i ostatnio z dokwaterowaną kobietą, która straciła dach nad głową w wyniku pożaru. Od roku stara się o mieszkanie, ale starania utknęły w martwym punkcie.

- A nie wiem, jak długo będę mogła tu jeszcze zostać. Co miesiąc przedłużają mi umowę, ale mogą też nie przedłużyć, tak zdarza się tu często. Wtedy wyląduję na ulicy z dzieckiem. Nie chcę tu już mieszkać, nie jestem u siebie, ciągle ktoś wchodzi do pokoju, mieszkamy we trójkę, kilka razy mnie przeprowadzono, żadnej stabilizacji.

Pani Paulina wielkie nadzieje robiła sobie po oddawanej do użytku po remoncie starej szkole przy Saperów. Mieszkanie dostało jednak 11 rodzin, ona była 17.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • dlaczego pani Paulina nie zamieszkała w lokalu, który jej zaproponowano
 • co wpływa na kolejność na liście osób ubiegających się o mieszkania socjalne

 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.