Choć rok szkolny już ruszył, to niektóre remonty trwają

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Artur Szymczak

Choć rok szkolny już ruszył, to niektóre remonty trwają

Artur Szymczak

Rozbudowa podstawówki, budowa parkingu przedszkola w Strzelcach Karajeńskich, remonty w Tucznie, Ogardach, Wielisławicach - to niektóre z prac w oświacie

Zakończone kilka dni temu wakacje to nie był czas, gdy w placówkach oświatowych nic się nie działo. - Na czas wakacji planujemy największe remonty. W szkołach i przedszkolach nie ma wtedy dzieci, ekipy remontowe mogą więc spokojnie pracować - mówi burmistrz Mateusz Feder.

Szykuje się przeprowadzka

W gminie Strzelce remontów było sporo. Do największych należy rozbudowa szkoły podstawowej w mieście. Chodziło o to, aby mogło powstać w niej osiem nowych klas, a także łazienki, świetlica i szatnia. Właśnie tu za około dwa lata przeniesieni zostaną uczniowie z filii szkoły przy ul. Zachodniej (dawnej Szkoły Podstawowej nr 2).

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Strzelcach kończy z kolei budowę parkingu. Powstaje on w ramach budżetu obywatelskiego. - Myślę, że jeszcze dwa tygodnie do zakończenia - mówi dyrektor Teresa Karolczyk. W przedszkolu samorządowym nr 2 w w szatni i korytarzu wymieniono wykładzinę na ognioodporną. - Poza tym robiliśmy tylko bieżące naprawy - mówi dyrektor Agata Widła.
Strzelecki żłobek samorządowy zyskał nowe oświetlenie we wszystkich salach. Wyremontowano też cały drugi oddział: wymieniono okna i drzwi, zmodernizowano centralne ogrzewanie i odmalowano pomieszczenia. A w sanitariatach wymieniono armaturę. Wokół przedszkola powstanie też nowe ogrodzenie.

Strzeleckie gimnazjum też się remontowało. Naprawiono zadaszenie nad wejściem, a także wymalowano sale lekcyjne i wyłożono nową wykładzinę. Na zewnątrz pomalowano ogrodzenie.

We wsiach też był ruch

Sporo się działo też na wsiach. Podstawówka w Tucznie została odświeżona. Największy wydatek? Naprawa dachu nad salką gimnastyczną, która została też odmalowana. W szkole podstawowej w Ogardach wyremontowano korytarz na pierwszym piętrze. Wymieniono drzwi do klas, pomalowano ściany i ułożono nową wykładzinę PCV. W Wielisławicach w szkole podstawowej wymienione zostały tylko okna na klatce schodowej. - Nasza szkoła już wcześniej była odnowiona, nie mieliśmy więc za dużo pracy. Wystarczyło malowanie - mówi dyrektor Katarzyna Sikora.

Artur Szymczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.