Coraz wyższa skuteczność policji w Toruniu [interaktywne wykresy]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
(pk)

Coraz wyższa skuteczność policji w Toruniu [interaktywne wykresy]

(pk)

Przestępczość w Toruniu spada. Przyczyniły się do tego między innymi dodatkowe służby finansowane przez samorządy.

Od kilku lat spada liczba tzw. służb zewnętrznych, czyli patroli w terenie. W 2012 r. było to 35404, przy 33676 w ubiegłym roku. Byłoby ich jeszcze mniej, gdyby nie dofinansowanie samorządów. Dzięki dotacjom zorganizowano blisko 3000 dodatkowych służb, w których funkcjonariusze uczestniczą w ramach czasu wolnego.

- Dodatkowe patrole pełnione są głównie w godzinach popołudniowych i nocnych - informuje pełniący obowiązki. komendanta miejskiego, mł. insp. Maciej Lewandowski.

t

Policjanci poprawili skuteczność w przypadku sprawców przestępstw zatrzymywanych na gorącym uczynku, są pod tym względem powyżej średniej wojewódzkiej. Obecnie jest to 17,26 proc., chociaż trzy lata temu mogli się pochwalić wyższą skutecznością - 19,13 proc.

Na pochwałę zasługuje aktywność dzielnicowych. W 2015 r. każdy funkcjonariusz tej służby ujawnił 88 wykroczeń, to dwukrotnie więcej o średniej wojewódzkiej!


Raport policji z Torunia
Create your own infographics

Niestety, w ubiegłym roku wydłużył się czas reakcji policji. Mieszkańcy oczekiwali średnio ponad 10 minut (rok wcześniej było to 9 minut i 48 sekund). Najlepiej pod tym względem wypada komisariat w Podgórzu - 8 minut 51 sekud. Na Rubinkowie czas wynosi 10 minut i 9 sekund, a w Śródmieściu - 11 minut 52 sekundy.

Cieszy poprawa na drogach. Od 2010 roku, kiedy odnotowano 180 wypadków, liczba tych zdarzeń spada (95 w 2015 r.) z niewielkim wzrostem (105) w 2014 roku. Spada też liczba kolizji. Z 5146 w 2010 roku do 4115. - Duży wpływ na tę sytuację ma fakt, że Toruń się rozbudowuje i poprawia się infrastruktura - przyznaje Maciej Lewandowski. - Ważne są także działania prewencyjne. Dzięki temu w ciągu tych 5 lat spadła o połowę mniej najgroźniejszych wypadków. Nie zmieniła się liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców - 262.

(pk)

(pk)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.