Czarna dziura budżetowa - jakie inwestycje pochłonie?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Czarna dziura budżetowa - jakie inwestycje pochłonie?

Sławomir Bobbe

Trudny przyszłoroczny budżet spowodował, że nie wszystkie ambitne zamierzenia udało się w nim zmieścić. Czego nie zbudujemy w przyszłym roku?

Jak się można domyślać, najwięcej zastrzeżeń do budżetu ma opozycja. To także radni PiS zgłaszali najwięcej poprawek budżetowych, które następnie zostały odrzucone przez większość w radzie. Jakich inwestycji najbardziej żałuje opozycja?

- Rozczarowujący jest brak pieniędzy na pracę przy zachodniej pierzei. Nie mówię od razu o odbudowie, ale o pracach koncepcyjnych czy projektach. Na ten cel nie ma pieniędzy, a wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku po tym, jak menadżer Śródmieścia przedstawił swoje wizualizacje. Zamiast tego słyszymy o poszerzonych konsultacjach. Moim zdaniem prezydent jest po to, by przy współudziale rady podjąć decyzję o odbudowie - ocenia Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS w radzie Miasta Bydgoszczy. - To znacząca inwestycja, która wiązana jest z tożsamością miasta, nie ma na co czekać. Nie doczekamy się też wzmocnienia rad osiedli, o co zabiegaliśmy. Staraliśmy się, by budżet każdej z nich wyniósł 200 tysięcy złotych. Realne pieniądze miałyby wpływ na większego zainteresowanie działaniami w radach.

Rozczarowujący jest brak pieniędzy na pracę przy zachodniej pierzei. Nie mówię od razu o odbudowie, ale o pracach koncepcyjnych czy projektach.

Co o budżecie mówią radni koalicji? Przezytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.