Czy do nowych firm w Gubinie dołączy ta z Australii?

Czytaj dalej
Łukasz Koleśnik

Czy do nowych firm w Gubinie dołączy ta z Australii?

Łukasz Koleśnik

- Rozmawiamy z inwestorami z Niemiec, Holandii i... Australii - mówi burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak, który wierzy, że przybędzie nowych miejsc pracy.

Niedawno otworzył się w Gubinie nowy market (Bricomarsche), kolejny (Mrówka) już wkrótce zostanie wybudowany, na dniach dojdzie też do rozbudowy lokalnego zakładu Tekra, a w przyszłym tygodniu, we wtorek, ruszy budowa centrum handlowego przy samej granicy.

Jak się okazuje, to może być tylko wierzchołek inwestycyjnej góry lodowej. W Gubinie pojawiają się kolejni przedstawiciele firm lokalnych i zagranicznych.
- Cieszymy się bardzo. Rozwijają się lokalni inwestorzy, pojawiają się nowe sieci sklepów - wymienia burmistrz Bartłomiej Bartczak. - Ostatnio pojawił się u nas przedsiębiorca, który szukał miejsca przy przyszłej galerii handlowej i zapewniał, że zatrudni kilkanaście osób.

To oznacza, że w okolicy samej galerii powstanie ponad 200 dodatkowych miejsc pracy. To jednak nie wszystko.
- Prowadzimy rozmowy z inwestorami z Holandii i Niemiec. To na razie wstępne dyskusje, więc nie chcę za dużo zdradzać, aby nie zapeszyć - mówi Bartczak.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.