Łukasz Koleśnik

Czy droga z Wełmic do Grochowa będzie jeszcze modernizowana?

Pierwszy etap modernizacji drogi pomiędzy Grochowem a Wełmicami rozpoczął się późną jesienią 2015 roku. Do dziś wykonano zaledwie kilkaset metrów i wciąż Fot. Łukasz Koleśnik Pierwszy etap modernizacji drogi pomiędzy Grochowem a Wełmicami rozpoczął się późną jesienią 2015 roku. Do dziś wykonano zaledwie kilkaset metrów i wciąż zostało wiele do zrobienia.
Łukasz Koleśnik

Lata temu rozpoczęła się modernizacja drogi pomiędzy Wełmicami a Grochowem. Prace podzielono na etapy. Mieszkańcy cieszyli się, że otrzymają połączenie z sąsiednią gminą i znacznie bliższą drogę do Gubina i granicy polsko-niemieckiej. Remont idzie jednak bardzo powoli.

Droga przez las, pomiędzy Grochowem (gmina Gubin) a Wełmicami (gmina Bobrowice) należy do Zarządu Dróg Powiatowych. Mieszkańcy Wełmic oraz okolic od dziesiątek lat walczyli o drogę z prawdziwego zdarzenia, która łączyłaby gminę Bobrowice z gminą Gubin i miejscowością Grochów. - Wiele osób jeździ naokoło, żeby dojechać np. do Gubina, ponieważ ta droga jest fatalna - argumentowali wielokrotnie. W 2015 roku ruszył pierwszy etap modernizacji odcinka. Wydawało się, że pójdzie z górki...

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.