Dorota Abramowicz

Czy Patryk Palczyński mógł popełnić samobójstwo? Dziesięć lat po tajemniczej śmierci żeglarza mnożą się pytania i wątpliwości

 Czy Patryk Palczyński mógł popełnić samobójstwo? Dziesięć lat po tajemniczej śmierci żeglarza mnożą się pytania i wątpliwości Fot. archiwum prywatne
Dorota Abramowicz

Mija dziesięć lat od zaginięcia i tajemniczej śmierci młodego gdyńskiego żeglarza, Patryka Palczyńskiego. Patryka, obciążonego ciężkimi płytami chodnikowymi, ze związanymi rękami, wyłowiono osiem kilometrów od gdańskiego portu. Czy, jak uznała prokuratura, było to samobójstwo? Według ustaleń rodziny Patryk po zaginięciu mógł być jeszcze przez kilka dni przetrzymywany w pobliżu gdyńskiego basenu jachtowego. - Nie pogodziłam się i nigdy nie pogodzę z decyzją prokuratury - mówi matka żeglarza, Julitta Palczyńska. - Póki mi sił starczy będę próbowała dowiedzieć się, kto odpowiada za śmierć mojego syna..

"Niedługo minie 10 rocznica tragicznej śmierci mego syna Patryka. Ciągle nie wierzę w jego samobójstwo" - napisała pani do mnie w liście wysłanym tuż przed Dniem Matki. Chce pani wracać do tamtych bolesnych chwil?
Chcę? Raczej muszę to robić. Nie pogodziłam się i nigdy nie pogodzę z decyzją prokuratury, twierdzącej, że Patryk zabił się sam.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Abramowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.