Czy wróci wieczorny autobus z Zielonej Góry do Nowej Soli do rozkładu jazdy spółki PKS Zielona Góra? Jest petycja pięćdziesięciu osób

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Eliza Gniewek-Juszczak

Czy wróci wieczorny autobus z Zielonej Góry do Nowej Soli do rozkładu jazdy spółki PKS Zielona Góra? Jest petycja pięćdziesięciu osób

Eliza Gniewek-Juszczak

- To nieludzkie - ocenia czytelniczka, która pracuje w Zielonej Górze, a mieszka w Nowej Soli. Zlikwidowany został wieczorny kurs pomiędzy tymi dwoma miastami.

- Moja znajoma pracuje w jednej z galerii handlowych w Zielonej Górze i mieszka w Nowej Soli. Do niedawna był autobus PKS w dni robocze tuż po godzinie 21, także zawsze po skończeniu pracy mogła wrócić normalnie do domu. W tej chwili PKS zrezygnował z tych połączeń i osoby wracające po pracy muszą czekać do 22.30 na następny kurs. Wiem, że koleżanka zbierała podpisy pod petycją przywrócenia tego autobusu - poinformował redakcję pan Damian z Zielonej Góry.

CZYTAJ DALEJ:

  • PKS Zielona Góra analizuje sprawę wieczornego autobusu z Zielonej Góry do Nowej Soli. Czy to połączenie uda się przywrócić?
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.