Leszek Kalinowski

Czy znów mamy wracać do przeszłości?

Czy znów mamy wracać do przeszłości? Fot. archiwum GL
Leszek Kalinowski

Trochę to wszystko dziwne. Powrót do przeszłości. Mieliśmy już straż miejską, ale ją zlikwidowaliśmy. Potem nastąpiła reaktywacja.

I teraz znowu mamy ją likwidować, a pieniądze przeznaczyć na dodatkowe patrole policji. To też już było i się nie sprawdziło. Zielona Góra miała tyle samo funkcjonariuszy co Gorzów, chociaż północna stolica województwa nie opłacała dodatkowych etatów policjantów. Wybuchła afera... O niechęci do prowadzenia monitoringu miasta nie wspominając. Więc czy teraz będzie sielsko-anielsko?

Jeśli coś jest nie tak, to może lepiej się zastanowić, co zmienić, ulepszyć, niż od razu z tego rezygnować. Może zmienić regulaminy, uprawnienia, zakres obowiązków? Najgorsze decyzje podejmuje się w emocjach. Warto więc spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw, by potem znów... nie wracać do przeszłości. Zróbmy krok do przodu. By wszystkim nam żyło się bezpieczniej.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.