Dbamy o dobro dzieci i seniorów

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Dbamy o dobro dzieci i seniorów

Renata Hryniewicz

„Szkoła Przedsiębiorczości” - taki certyfikat wisi przy wejściu do Gimnazjum nr 2. A to za sprawą projektu, w którym grupa gimnazjalistów brała udział. Zajęli pierwsze miejsce w woj. lubuskim za najlepiej działający klub przedsiębiorczości.

- Tajemnice tego zagadnienia przekazywały uczniom kostrzyńskie firmy, w tym ICT Poland, z którą współpracujemy na wielu płaszczyznach - mówi Ewa Gzyl, opiekunka grupy. Uczniowie często odwiedzają firmę ICT, żeby zobaczyć, jak w niej wygląda praca. Przedstawiciele firmy też często goszczą w szkole i przekazują tajniki pracy na różnych stanowiskach. - Robią to tak ciekawie, że wielu uczniów po spotkaniach zastanawia się nad pracą w takim zawodzie albo nawet w tej konkretnej firmie - dodaje Dorota Sytek, druga opiekunka.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 to nie tylko wolontariusze. Dzięki współpracy m.in. z ICT Poland zdobyli dla szkoły certyfikat

Uczniowie prowadzą też działalność charytatywną

Razem z drugą grupą wolontariuszy (czytaj obok) zajmują się integracją z klasą specjalną i akcjami charytatywnymi. Odwiedzają też kostrzyńskich seniorów i pomagają im. - Starsi ludzie bardzo się cieszą, że do nich zaglądamy i im pomagamy. A nam to sprawia przyjemność i daje sporo doświadczenia - mówi Julia Tatara, wolontariuszka.

Ci uczniowie pomagają m.in. kostrzyńskim seniorom.
Renata Hryniewicz Ci uczniowie pomagają m.in. kostrzyńskim seniorom.
Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.