Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dlaczego zawieszono śledztwo ws. zamieszek pseudokibiców z Zabrza, Katowic i Chorzowa przed Spodkiem? Trzeba czekać kilka miesięcy

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Dlaczego zawieszono śledztwo ws. zamieszek pseudokibiców z Zabrza, Katowic i Chorzowa przed Spodkiem? Trzeba czekać kilka miesięcy

Patryk Drabek

Śledztwo w sprawie zamieszek, do których doszło 15 października 2016 roku przed katowickim Spodkiem, zostało zawieszone. Na kolejną opinię biegłego trzeba poczekać kilka miesięcy.

W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ czekają jeszcze na opinię biegłego, która pozwoli na identyfikację pseudokibiców biorących udział w zamieszkach w centrum Katowic.

- Dopiero gdy będziemy mieć wszystko czarno na białym, to będziemy podejmować końcową decyzję. Przypominam, że sprawcy zarejestrowani przez kamery monitoringu byli zamaskowani - podkreśla prokurator Katarzyna Kluczewska, szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ. Na opinię trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

ZOBACZ WIĘCEJ + ZDJĘCIA
ZAMIESZKI PRZED SPODKIEM NA RAZIE BEZ SKAZANYCH

Przypomnijmy, że w 2016 roku przed Spodkiem zebrała się grupa „fanów” z Katowic i Zabrza, którzy chcieli się bić z „kibicami” z Chorzowa. W pewnym momencie chuligani zaczęli zakładać na głowy kominiarki, ponieważ nie chcieli, by ich zidentyfikowano. Rzucali niebezpiecznymi przedmiotami oraz odpalali race i petardy. Obie grupy dążyły do konfrontacji, ale policjanci do tego nie dopuścili.

Koszty całej operacji policyjnej wyniosły ponad 257 tysięcy złotych. Wzięło w niej udział 1283 policjantów i wykorzystano 241 pojazdów. Komendant wojewódzki policji w Katowicach wystąpił z wnioskiem o naprawienie szkód wyrządzonych przez chuliganów. Według niego, to pseudokibice mają pokryć koszty.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Kuriera Lubelskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Kuriera Lubelskiego
  • codzienne e-wydanie Kuriera Lubelskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.