Do Wąbrzeźna zawitała wiosna

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Do Wąbrzeźna zawitała wiosna

Alicja Kalinowska

W tym roku w Wąbrzeźnie przybędzie 581 drzew i 535 krzewów.

Maj to miesiąc, kiedy wszystkie rośliny budzą się do życia. To właśnie wtedy w naszych przydomowych ogrodach i na balkonach pojawiają się pierwsze kwiaty.

Także na terenach miejskich pojawiły się już pierwsze donice z roślinami. Ustawiono je m.in. na placu Jana Pawła II i przed wąbrzeskim ratuszem. Możemy podziwiać w nich bratki o różnych barwach. Wiele osób czeka także na wiszące kwietniki na placu Jana Pawła II.

- Miasto od razu wygląda przyjaźniej. Różne kwiaty dodają mu uroku. Naprawdę miło jest posiedzieć na naszym rynku - mówi starsza mieszkanka Wąbrzeźna.

Rozpoczęły się także nasadzenia drzew i krzewów. Nowe rośliny pojawiły się m.in. na ulicach: Matejki, Żeromskiego, 1 Maja, Generała Pruszyńskiego, Wolności, Chełmińskiej, Strusiej, Żurawiej, Niedziałkowskiego, Krasińskiego, Czereśniowej, na terenach przy Wąbrzeskim Domu Kultury, SP nr 2, Pływalni Miejskiej czy też przy Jeziorze Zamkowym.

- Są to przede wszystkim buk pospolity, cyprysik nutkajski i sosna pospolita - informuje Anna Borowska, rzecznik prasowy wąbrzeskiego ratusza.

Jakie gatunki zostały jeszcze nasadzone? Purpurea Pendula, cyprysik nutkajski, głóg dwuszyjkowy odm. Paul s Scarlet. Sosny: czarna i pospolita, świerk pospolity, żywotnik zachodni brabant, berberys helmonds pillar oraz jaśminowiec wonny.

Na nowe drzewa i krzewy w tym roku miasto wyda ponad 16 tys. zł. W sumie na terenie Wąbrzeźna przybędzie 581 drzew i 535 krzewów. Część z nich została już posadzona, pozostałe nasadzenia zaplanowano we wrześniu.

Zielenią zostanie również zagospodarowany zakątek seniora przy ulicy Niedziałkowskiego. Zanim zrobi się tam zielono pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych muszą zająć się niwelacją terenu.

Wczesna wiosna to również czas kiedy na ulicach naszego miasta pojawia się więcej różnych elementów małej architektury. Za ponad 16 tys. zł zostało zakupione 13 ławek oraz 11 koszy na śmieci. Mają one trafić do miasta do końca maja.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.