Dobry początek naszych pięcioboistów w Pucharze Polski

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gawałkiewicz/ZAFF
Jakub Lesiński

Dobry początek naszych pięcioboistów w Pucharze Polski

Jakub Lesiński

W Drzonkowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. W klasyfikacji OPEN zwyciężyła Anna Maliszewska z UKS Żoliborz Warszawa. Trzecia była nasza Natalia Dominiak.

Wychowanka naszego klubu uzbierała w sumie 1.384 pkt., wyprzedzając Natalię Hachulską z UKS G-8 Bielany Warszawa - 1.360 i Natalię Dominiak z ZKS Drzonków, która okazała się najlepsza w kategorii młodzieżowców i juniorów - 1.358. Wśród mężczyzn na podium stanęło trzech zawodników z UKS Żoliborz, z których najlepszym był Remigiusz Golis - 1.541, drugie miejsce zajął Michał Gralewski - 1.529, a trzeci był Sebastian Stasiak - 1.522. Najlepszy z naszych, Szymon Staśkiewicz tuż poza podium na czwartym miejscu - 1.515.

Z występu swoich zawodników jest zadowolony opiekun ZKS-u. - Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Szczególnie chodzi mi o Natalię Dominiak. Ponadto Aleksandra Sobolewska była trzecia wśród młodzieżowców i juniorów. Bardzo ważny był też start Pawła Dąbrowskiego, który okazał się najlepszym juniorem. Oni aspirują do występu w młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się u nas w czerwcu - komentował trener Tomasz Cygański. - Jeżeli chodzi o seniorów, to Szymonowi Staśkiewiczowi niewiele zabrakło do tego, aby znaleźć się na podium. Minimalnie przegrał rywalizację z warszawianami - zauważył szkoleniowiec.

W imprezie wzięli udział także zawodnicy z innych krajów. Zdaniem trener ZKS-u Drzonków podnieśli oni poziom rywalizacji. - Przyjechali do nas Czesi, Białorusini i Niemki. Jeżeli chodzi o tych pierwszych to startowała ścisła czołówka. Oni często się u nas pojawiają. Panów z Niemiec zabrakło, bo równolegle mieli inne inny turniej, w Berlinie - tłumaczył Cygański.
Podobne zawody odbędą się w Drzonkowie w połowie marca. Tam jednak oprócz rywalizacji seniorów, juniorów i młodzieżowców dojdą także występy juniorów młodszych w pierwszej edycji Pucharu Polski w trójboju. Organizatorzy spodziewają się w sumie startu blisko 200 pięcioboistów.

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.