Artur Szymczak

Dwa dni i aż dwa napady?

W środę, a następnie w czwartek dokonano napadu na centrum kredytowe w centrum Świebodzina. Fot. KPP Świebodzin W środę, a następnie w czwartek dokonano napadu na centrum kredytowe w centrum Świebodzina.
Artur Szymczak

W środę 13 stycznia około 13.00 do biura kredytowego w centrum Świebodzina wszedł zamaskowany mężczyzna. Zagroził nożem personelowi i zrabował z kasy ponad 1 tys. zł (pisaliśmy o tym w czwartek 14 stycznia). Po dwóch godzinach poszukiwań policjanci zatrzymali 29-latka podejrzewanego o dokonanie napadu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. Za ten czyn 29-latkowi grozi kara minimum trzech lat więzienia.

Wczoraj w tym samym centrum doszło do kolejnego... zdarzenia. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, napastnik próbował najpewniej wymusić pieniądze. Nie wiadomo jeszcze, czy miał niebezpieczne narzędzie, czy też groził pracownikom. Nie ustalono też, czy był to napad rabunkowy, czy też może... niezbyt lotny żart. Policjanci już zatrzymali osobę związaną z tą sprawą. - Wyjaśniamy wszelkie okoliczności, ustalamy, jaki był faktyczny przebieg zdarzenia - tyle tylko powiedział nam asp. Łukasz Szymański, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Świebodzinie.

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.