Dwa tygodnie bydgoskie zoo obchodzić będzie jubileusz 40-lecia istnienia

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Dwa tygodnie bydgoskie zoo obchodzić będzie jubileusz 40-lecia istnienia

Hanna Walenczykowska

Bydgoski Ogród Zoologiczny powstał 40 lat temu. W ramach jubileuszu przez dwa tygodnie odbędzie się kilka plenerowych imprez i spotkań autorskich.

Prawie pół wieku lat temu w Myślęcinku było szczere pole. Miasto, postanowiło je zagospodarować.

- Decyzję o budowie zoo w Bydgoszczy podjęto w 1975 roku. Założenie było takie, by specjalizowało się ono w hodowli zwierząt rodzimych i dlatego otrzymało nazwę Ogród Fauny Polskiej - przypomina Sandra Tyczyno, rzeczniczka Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. - Oficjalnego otwarcia dokonano 19 lipca 1978 roku.

W Myślęcinku zamieszkały jednak inne zwierzęta, przedstawiciele egzotycznych gatunków (żyjących w obu Amerykach, Australii, Azji i Afryce). Dlatego też w 2014 r. zmieniona została nazwa na Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy.

Wyjątki z programu

W ramach obchodów 40-lecia od 16 do 20 lipca, codziennie o godzinie 10 będzie można zwiedzać zoo z przewodnikiem. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Wystarczy wykupić bilet wstępu. Ponadto, odbędą się również autorskie spotkania. W czwartek i piątek (19 i 20 lipca, godz. 18.30, Akwarium Terrarium) o zwierzętach opowiadał będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo, z zamiłowania ornitolog, z wykształcenia lekarz weterynarii. W niedzielę (22 lipca) odbędzie się festyn. W programie od godz. 12 do 14 zwiedzanie zaplecza – sto osób będzie mogło zobaczyć m.in. morskie akwaria. Od godz. 14 opowieści o zwierzętach. W piątek (27 lipca, godz. 18.30) odbędzie się wieczór poetycki, na który zaprasza Zdzisław Pruss znany bydgoski poeta, dziennikarz i satyryk.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.