Dzieci z wysoką wrażliwością będą miały swoje miejsce w dyskusji społecznej. WSEI organizuje pierwszą w Polsce konferencję

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Joanna Jastrzębska

Dzieci z wysoką wrażliwością będą miały swoje miejsce w dyskusji społecznej. WSEI organizuje pierwszą w Polsce konferencję

Joanna Jastrzębska

– Będziemy mówić o wydarzeniu, które profesjonalnie nazywa się wrażliwością przetwarzania sensorycznego i wrażliwością środowiskową. Odpowiemy na pytania „jak funkcjonuje dziecko wysoko wrażliwe?”, „jak sobie radzić z wychowywaniem wysoko wrażliwego dziecka?” – mówi dr Monika Baryła-Matejczuk z WSEI.

Według badań wysoka wrażliwość cechuje nawet 20-30% społeczeństwa. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zbudowanie odporności psychicznej dziecka. – Czas pandemii jeszcze bardziej uwypuklił i pokazał, jak ważny jest to obszar dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa, w tym także dzieci – tłumaczy kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

– Od października udostępnione zostaną nowe laboratoria, w tym też Centrum wsparcia zdrowia psychicznego i terapii dzieci i młodzieży – dodaje.

Konferencja i materiały są wynikiem badań prowadzonych przez wspomnianą już dr Baryłę-Matejczuk we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii, Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, Uniwersytetu La Laguna na Teneryfie oraz organizacji zrzeszających psychologów z Rumunii i Macedonii. Wydarzenie ma charakter otwarty i odbędzie się w formule hybrydowej. Dziś odbiorcy poznają model wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w szkole i przedszkolu. W następnych dniach organizatorzy poruszą kwestię identyfikacji i wsparcia wysoko wrażliwych dzieci w przedszkolu i szkole. Odbędą się także warsztaty pt. „Wysoko wrażliwe dziecko – dar i wyzwanie dla rodzica”.

[polecane]22063363,22063861,22063833,22063801,22059743,22060821,1;POLECAMY:[/polecane]

Joanna Jastrzębska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.