Ryszard Warta

Dziś najbardziej wodna współpraca i najszybsze dwa kółka z miasta

Michał Kwiatkowski do kolekcji swych sportowych sukcesów dorzucił  tegoroczny Tour de Pologne Fot. Łukasz Klimanuiec Michał Kwiatkowski do kolekcji swych sportowych sukcesów dorzucił tegoroczny Tour de Pologne
Ryszard Warta

Od niepamiętnych lat w Toruniu opijaliśmy się naturalną wodą mineralną z Ciechocinka, a to za sprawą jej zdrowotnych walorów - działania wzmacniającego i korzystnego wpływu na trawienie. Inni bardzo sobie chwalili i chwalą lekko słonawy smak „Krystynki” - bo to o niej oczywiście mowa. Jeszcze inni uwielbiają wycieczki na tężnie, by nawdychać się ciechocińskich solanek.

Teraz przyszedł czas na rewanż - już od lipca cały Ciechocinek korzystać może z wody toruńskiej. I to w wielkiej skali - do 1400 metrów sześciennych na dobę a w razie potrzeby nawet więcej. A to dzięki uruchomieniu 12 kilometrowej magistrali wodnej, czyli takiej oberrury, która łączy ujęcie w toruńskich Czerniewicach z Wołuszewem i system wodociągowym kurortu. Taki jest efekt porozumienia między firmami wodociągowymi i władzami obu miast.

Z tego, że Toruńskie Wodociągi zaopatrują Ciechocinek w wodę obie strony są zadowolone: Ciechocinek ma pokrycie zapotrzebowania na wodę, a wcześniej bywały z tym kłopoty, natomiast toruńska spółka komunalna może zwiększyć produkcję, co prezesa Władysława Majewskiego na pewno bardzo ucieszy a i dla portfeli całej reszty torunian może mieć - jak ciechocińska „Krystynka” korzystne oddziaływanie. W czwartek z okazji uruchomienia wartej 7,5 mln zł. inwestycji Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz i prezydent Torunia Micha Zaleski mieli okazji wymienić kilka uwag o korzyściach z dobrosąsiedzkiej współpracy. I to bez lania wody!

A Ciechocinek to kolejna już miejscowość z toruńską wodą. Są wśród z nich: między innymi Lubicz, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka, Obrowo oraz Chełmża.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.