Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty. Z polskim i angielskim nie jest aż tak źle, z matematyką - słabo

Czytaj dalej
Fot. Kinga Trojok
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty. Z polskim i angielskim nie jest aż tak źle, z matematyką - słabo

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Jak co roku matematyka okazała się najsłabszą stroną ósmoklasistów i gimnazjalistów. Z tego przedmiotu uzyskiwali najniższe wyniki. Najtrudniejsze okazały się zadania z geometrii i na dowodzenie.

- Jestem bardzo zadowolona z wyników - mówi Sylwia, ósmoklasistka z Bydgoszczy. - Wiedziałam, że poszło mi dobrze, ale wyniki pozytywnie mnie zaskoczyły. Większość moich koleżanek i kolegów z klasy też by­ła zadowolona, choć zdarzały się osoby, które bardzo słabo napisały matematykę. W sumie się nie dziwię, bo egzamin nie był łatwy i trzeba było trochę pogłówkować.
Na wczorajsze wyniki czekała też Aneta, gimnazjalistka z okolic Bydgoszczy. - Miałam lekki stres, bo obawiałam się o przedmioty przyrodnicze. Ta część chyba poszła mi najsłabiej. Ale okazało się, że nie jest źle. Za to z języka polskiego mam prawie 80 proc.
Wczoraj od godz. 10 uczniowie ósmych klas i gimnazjaliści mogli sprawdzać wyniki w systemie. Dla każdej grupy przygotowano osobną stronę. Gimnazjaliści logowali się na stronie odpowiedniej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, natomiast ósmoklasiści w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU. Potrzebny był tylko login i hasło, które otrzymali w swoich szkołach.

Najlepiej języki

W skali kraju i regionu egzaminy wypadły jednak słabo. Gimnazjaliści zdawali w sumie sześć egzaminów i nie popisali się. Średni wyniki w kraju z historii i wiedzy o społeczeństwie to 59 proc. punktów możliwych do zdobycia. Z języka polskiego uczniowie zdobywali średnio 63 proc. punktów. W miarę dobrze wypadł język angielski. Na poziomie podstawowym, który pisali niemal wszyscy zdający ten język, średni wynik wyniósł 68 proc. Poziom rozszerzony dał średni wynik 53 proc.

Jak uczniowie z województwa wypadli na tle kraju? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.