Materiał informacyjny

Ekskluzywna Klinika Medycyny Estetycznej, w której spełnisz marzenia o pięknym wyglądzie, zdrowym ciele i chwilach relaksu

Ekskluzywna Klinika Medycyny Estetycznej, w której spełnisz marzenia o pięknym wyglądzie, zdrowym ciele i chwilach relaksu
Materiał informacyjny

Nasza klinika oferuje usługi z zakresu kosmetologii profesjonalnej, fizjoterapii manualnej, modelowania sylwetki oraz depilacji laserowej.

Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, a dobranie odpowiedniej terapii jest dla nas kluczowe i poprzedzane profesjonalną analizą skóry i wywiadem.

Sezon jesienno-zimowy jest idealnym okresem na wykonywanie zabiegów mikronakłuwania, redukcji przebarwień, leczenia rumienia, terapii kwasami oraz trwałego usuwania owłosienia, czyli epilacji laserowej.

W artykule zamieszczamy część oferty zabiegowej najczęściej wykonywanej w naszej Klinice. Przed każdą terapią przeprowadzany jest dokładny wywiad podczas którego kosmetolog, bądź fizjoterapeuta proponuje terapię zabiegową dobraną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W naszej klinice znajdziecie Państwo szereg terapii manualnych na ciało. Wśród nich możemy wyróżnić rytuały pielęgnacyjne, nawilżające oraz odżywiające takie jak: masaż gorącymi kamieniami, maderoterapia (masaż limfatyczny), masaż aromaterapeutyczny, gorącą świecą i wiele innych.

ZABIEGI NA TWARZ

Dermapen 4

Urządzenie Dermapen pozwala na wykonanie mezoterapii mikroigłowej z kontrolowaną głębokością iniekcji (0,2-3mm). Podczas zabiegu wytwarzane są mikrourazy przez które do naskórka oraz skóry właściwej dostarczane są substancje czynne. Dzięki temu procesowi zapewniona jest intensywna stymulacja fibroblastów.

Mikronakłuwanie na specjalistycznych koktajlach zabiegowych pozwala na spersonalizowanie zabiegu do szczególnych wymagań skóry. Konkretne preparaty wykazują działanie:
-nawilżające
-przyspieszające gojenie skóry
-anti-aging
-spowalniające oraz redukujące efekty fotostarzenia
-redukujące blizny i rozstępy
-kojące na skórę problematyczną
-łagodzące objawy skóry skłonnej do trądziku
-redukujące przebarwienia

Zabieg składa się z:
-analizy skóry urządzeniem OBSERV 520X
-dobrania odpowiedniego koktajlu na którym będzie wykonywany zabieg
-wykonaniem peelingu gruboziarnistego
-ewentualnego znieczulenia w kremie
-dezynfekcjii skóry
-mikronakłuwania na wybranym wcześniej koktajlu
-nałożenia peelingu chemicznego UBER PEEL PRO wzmacniającego działanie zabiegu
-ukojenia skóry maską
-nałożenia pozabiegowego kremu odżywczego oraz filtru przeciwsłonecznego

Zabieg urządzeniem Dermapen można wykonywać z wielu względów: od prewencji anti-aging, poprzez brak nawilżenia skóry, redukcję blizn potrądzikowych, rozstępów i przebarwień. Jest idealny dla skór z oznakami fotostarzenia, jak również problematycznych, starzejących się oraz pacjentów chcących uzyskać młodszy wygląd skóry.

Vivace

Urządzenie Vivace wykorzystuje technikę frakcjonowania mikroigłowego z falą radiową wnikającą w głąb skóry oraz skojarzoną terapią LED przyspieszającą regenerację skóry po zabiegu.

Vivace działa na wszystkie warstwy skóry, dzięki czemu uwalnia naturalne procesy naprawcze i pomaga na wiele problemów skórnych. Specjalistyczny kartridż posiada końcówki mikroigłowe oddziałujące na skórę właściwą bez uszkadzania naskórka.

Sterylne mikroigły tworzą siatkę mikroskopijnych uszkodzeń w skórze pobudzając produkcję nowego kolagenu. Elektrody mikroigłowe dostarczają bezpośrednio do skóry właściwej energię fali radiowej. Powstaje ciepło, które tworzy frakcyjne mikrouszkodzenia nazywane strefami mikrokoagulacji prowadzące do pobudzenia mechanizmów powodujących gojenie uszkodzeń powstałych podczas zabiegu. Następuje obkurczenie włókien kolagenowych oraz powstawanie nowego kolagenu. Dochodzi do poprawy elastyczności i wyglądy skóry. Zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych pomaga znacząco w terapii trądziku.

Dodatkowym atutem zabiegu Vivace, jest to, że może być wykonywany przez cały rok oraz ma niezwykle krótki czas rekonwalescencji.

Zabieg jest idealny dla skóry wiotkiej i pozbawionej jędrności. Do wskazań należy również chęć poprawy owalu twarzy, zminimalizowania zmarszczek, redukcji blizn pooperacyjnych, potrądzikowych oraz rozstępów. Świetne rezultaty są widoczne u osób z rozszerzonymi porami.

Terapie kwasami PCA

PCA skin jest amerykańską marką działającą na rynku od 30 lat. PCA charakteryzuje się innowacyjnością swoich preparatów kosmetycznych oraz szerokimi możliwościami zabiegowymi, dzięki czemu każdy zabieg można dobrać idealnie do kondycji skóry i jej potrzeb. Terapie przeprowadzane z marką wykazują się niezwykłą skutecznością i bezpieczeństwem. Filozofia zabiegów polega na dobraniu odpowiednich zabiegów “szytych” na miarę oraz charakteryzuje się mottem “nałóż warstwy i pozostaw”.

W ofercie znajdziemy szereg peelingów chemicznych w większości zawierających kwas trójchlorooctowy o różnym stężeniu oraz jeden produkt z mieszanką kwasów bez TCA.

Czołowym peelingiem PCA jest Sensi Peel. Charakteryzuje się wskazaniem do stosowania u osób z trądzikiem różowatym oraz dla skóry suchej, bardzo wrażliwej i z przebarwieniami pozapalnymi.

Pozostałe preparaty mogą być używane w terapii skór trądzikowych, z łojotokiem, przebarwieniami płytkimi, głębokimi i różnego pochodzenia. Świetne rezultaty otrzymuje się również u osób z objawami fotostarzenia, głębokimi bliznami oraz bruzdami.
Alternatywami dla peelingów są zabiegi wykorzystujące enzymy, delikatne kwasy oraz ekstrakty roślinne. Zabiegi te alternatywą dla osób które nie chcą, bądź nie mogą stosować tradycyjnej terapii kwasami.

Skuteczność zabiegów jest wzmacniana poprzez maski terapeutyczne używane w zabiegach z kwasami, alternatywami do peelingów, bądź samodzielnie. Maski są bardzo skoncentrowane i pełne składników aktywnych. Wśród wskazań należy między innymi odżywienie, rewitalizacja, redukcja trądziku, zmniejszenie porów, wyrównanie kolorytu skóry oraz usunięcie głębokich zanieczyszczeń.

Wiele produktów jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, dzięki czemu nawet w tym okresie przyszłe mamy mogą aktywnie zadbać o stan swojej skóry.

MODELOWANIE SYLWETKI

ONDA

Urządzenie ONDA służy do modelowania sylwetki oraz likwidacji cellulitu. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Użyte mikrofale Coolwaves docierają głęboko, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej gdzie oddziałują na membrany komórek tłuszczowych, które ulegają rozbiciu. Po tym procesie dochodzi do ich wydalenia z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Dodatkowym działaniem jest redukcja cellulitu dzięki głowicy działającej na płytkie tkanki. Dzięki oddziaływaniu na włókna kolagenowe powodują ich obkurczenie oraz stymulują produkcję nowego kolagenu, prowadząc do ujędrnienia skóry i jej odmłodzenia.

Zabieg może być wykonywany na wielu partiach ciała. Są to między innymi: ramiona, uda, obszar nad kolanami, pośladki, boki, bryczesy oraz brzuch.

Wbudowany system chłodzenia w głowicach powoduje komfort na skórze oraz działanie mikrofali tylko na wnętrze skóry omijając naskórek, przez co tkanka jest chroniona przed przegrzaniem.

STORZ MEDICAL

Urządzenie Storz wykorzystuje technologię fali akustycznej, inaczej zwaną falą uderzeniową, wykorzystywaną w medycynie estetycznej oraz fizjoterapii podczas leczenia cellulitu oraz w przypadkach zwiotczenia tkanki łącznej.

Emitowane z wysoką częstotliwością fale powodują rozluźnienie tkanki łącznej, ujędrnienie naskórka co w rezultacie stymuluje krążenie krwi w obrębie tkanki łącznej oraz zmniejsza rozmiary komórek tłuszczowych.

Urządzenie posiada dwie głowice działające synergicznie. Głowica V-Actor używana na początku i koniec zabiegu rozluźnia tkankę mięśniową i łączną, poprawia mikrokrążenie i zwiększa aktywność limfatyczną. Powoduje redukcje stresu poprzez spadek kortyzolu oraz wykazuje działanie przeciwobrzękowe. Jest idealnym wstępem do zabiegu oraz świetnie przygotowuje ciało przed użyciem drugiej głowicy tzw. D-Actor, która jest idealnym narzędziem do głębokiego drenażu i rozluźnień powięziowo- mięśniowych. To ta część zabiegu ma główne działanie redukujące cellulit i tkankę tłuszczową. Świetnie sprawdza się u osób chcących naturalnie uelastycznić skórę.

Spersonalizowanie zabiegu w zależności od problemu z którym boryka się pacjent polega na regulacji częstotliwości i siły fali uderzeniowej.

Storz jest idealny dla osób z problemem zaawansowanego, zwłókniałego cellulitu, jak również ze zbitą, twardą tkanką tłuszczową.

Fizjoterapia manualna twarzy
W Klinice posiadamy szeroką ofertę fizjoterapeutycznych terapii manualnych. Największą popularnością cieszy się facemodeling oraz masaż Kobido.

FACEMODELING

Facemodeling to wielopłaszczyznowy, holistyczny i w pełni naturalny program służący odmłodzeniu i przywróceniu harmonii naszej twarzy.

Terapia ta ma na celu nie tylko pozbycie się blokad mięśniowo- powięziowych w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale również przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i limfy w całym ciele co wpływa na osiągnięcie długotrwałego efektu odmłodzenia twarzy.

Facemodeling obejmuje szereg technik takich jak:

- mioplastyka- głęboki masaż mięśniowo-powięziowy, uwolnienie blokad i napięć w głębokich strukturach tkanek
- osteoplastyka- poprawa mobilności tkanek układu kostno- mięśniowego
- akupresura - stymulacja punktów witalnych
- masaż intraplastyczny/ transbukalny- stosowany wewnątrz jamy ustnej zapewnia obustronny dostęp do tkanek
- kinesiotaping estetyczny twarzy i ciała - przedłużenie pracy terapeuty, utrwalenie i wzmocnienie efektów uzyskanych podczas terapii
- kapilaroterapia- masaż próżnowy przy pomocy szklanych baniek stosowany w celu usprawnienia drenażu limfatycznego i zmniejszenia obrzęków twarzy

Do wskazań należą: napięcia mięśni twarzy, klatki piersiowej, pleców, szyi i głowy, długotrwały stres, opadający owal twarzy, opadające powieki i policzki. Zabieg wykazuje rezultaty u osób z utrwalonymi zmarszczkami mimicznymi, asymetrią twarzy oraz z migracją twarzy. utrata jędrności skóry. Efekty widać u osób z tzw. "wdowim garbem", nieprawidłową postawą ciała, ze wzmożonym napięciem i zrostami mięśniowymi oraz z obrzękami limfatycznymi i kumulowaniem nadmiaru wody w obrębie twarzy, szyi i dekoltu.

Korzyści wynikające z zabiegu:

- eliminacja obrzęków limfatycznych w obszarze twarzy
- dotlenienie i odżywienie skóry i mięśni
- spłycenie zmarszczek
- poprawa jędrności i elastyczności skóry
- spłycenie deformacji w obrębie twarzy tj.: bruzdy nosowo-wargowe, opadające powieki , drugi podbródek
- likwidacja zrostów mięśniowo-powięziowych
- stymulującą regeneracji i odbudowy struktur tkankowych
- poprawa owalu i symetrii twarzy
- odmłodzenie wizualne twarzy
- poprawa zdrowia i samopoczucia

Czas trwania zabiegu: 90 min

MASAŻ KOBIDO

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza starożytną drogę do piękna”. Rytuał wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i należy do najbardziej zaawansowanych technicznie masaży w Japonii, jeśli nie na świecie. Kobido posiada największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych, które działają na głębszych warstwach skóry i mięśni. Wolne ruchy relaksują i znoszą napięcia mięśniowe w rejonie twarzy, szyi i obręczy barkowej , natomiast intensywne, bardzo szybkie techniki stymulują skórę, powodując efekt naturalnego liftingu. Masaż jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż składa się z 5 etapów: masażu tkanek głębokich, masaż z elementami masażu relaksacyjnego, drenażu limfatycznego, liftingu oraz akupresury.

Kobido jest idealny dla osób z napięciami mięśniowymi w obrębie twarzy głowy, szyi i klatki piersiowej. Świetne efekty są widoczne u pacjentów z opadającym owalem twarzy, policzków i powiekami. Dochodzi do poprawy jędrności i napięcia skóry, spłycenia zmarszczek i głębokich bruzd. do wskazań należą również migreny, bruksizm oraz obrzęki limfatyczne w obrębie twarzy.

Efekty:

-intensywny lifting
-niwelowanie napięć mięśniowych obszaru twarzy, szyi, dekoltu
-likwidacja zmarszczek
-stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
-zapobieganie bądź zmniejszenie efektów starzenia się skóry
-odzyskanie młodzieńczego wyglądu
-stymulacja metabolizmu komórkowego, regeneracja skóry
-oczyszczenie skóry z toksyn, zanieczyszczeń, martwych komórek
-eliminacja obrzęków limfatycznych w obszarze twarzy
-regulacja bilansu energetycznego organizmu
-głęboki relaks, poprawa samopoczucia

Czas trwania zabiegu: 75 min. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu jego pogłębienia oraz utrzymania sugerowana jest seria masaży początkowo raz w tygodniu, a później 2 razy w miesiącu.

GENEO CLINIC

ul. Spokojna 2/F09

20-074 Lublin, Lubelskie

tel.: 793 333 444 e-mail: [email protected]

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.