Elektronika najlepsza na komunię [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Małgorzata Stempinska

Elektronika najlepsza na komunię [infografika]

Małgorzata Stempinska

Kto w tym roku będzie szukać prezentu na Pierwszą Komunię Świętą, nie powinien mieć problemu z wyborem. Najpopularniejsza jest elektronika.

- Świetnie sprzedają się tablety, konsole do gier, laptopy i smartfony, które już od kilku lat są bardzo popularnymi podarunkami na tę okazję. Mamy sygnały, że na listach prezentów komunijnych coraz częściej pojawiają się drony, co wpisuje się w ogólny, rosnący trend sprzedaży tej kategorii produktów - informuje Michał Mystkowski, rzecznik sieci Media Expert.

Taniej i więcej w zestawie

Elektronika cieszy się również powodzeniem wśród klientów Tesco. - Chętnie sięgają po zestawy komputerowe z laptopem i drukarką, telefony oraz gry - wymienia Jakub Jaremko z Biura Prasowego Tesco Polska.

Dominik Gozdek, dyrektor Działu Zarządzania Produktami IT w sieci sklepów Neonet, dopowiada: - Obecnie najbardziej pożądanym produktem na komunię jest smartfon. Klienci również chętnie wybierają laptopy i konsole. Jeśli chodzi o konsole, to zdecydowanie królują PS4 i XBOX ONE.

Także w sprzedaży internetowej można dostrzec podobne trendy. Karol Mencel, specjalista ds. marketingu w sklepie internetowym Neonet.pl, zauważa: - W okresie komunijnym królują smartfony. Przeważnie są to produkty premierowe, ale również poprzednie wersje, przecenione z uwagi na wprowadzenie nowego modelu. Rok temu strzałem w dziesiątkę były konsole w pakiecie z grami. W tym roku również przewidujemy spore zainteresowanie tego typu zestawami - mówi Karol Mencel.

Elektronika najlepsza na komunię [infografika]

Pani Marzena z Grudziądza, która 8 maja wybiera się do Torunia na komunię swojego bratanka, już zdecydowała, że kupi mu laptopa. - Złożymy się z moimi rodzicami, czyli dziadkami Kuby, i jego ojcem chrzestnym. Chcemy wybrać taki model laptopa, by przydał mu się dalej w gimnazjum i liceum. Od razu dobierzemy do niego drukarkę, myszkę i torbę. Taki zestaw znaleźliśmy za niecałe 2 tys. zł. Kuba będzie zachwycony! - przewiduje nasza Czytelniczka.

Zegarek już nie tylko mierzy czas

W tym roku do łask wśród prezentów komunijnych wrócił zegarek. Ale nie taki zwykły! Oprócz sprawdzenia godziny można na nim odbierać połączenia, pisać SMS-y, sprawdzać swoją kondycję, słuchać muzyki itp. Poza tym wzięciem cieszą się słuchawki, głośniki, telefony, tablety, kamery. Wybór jest przeogromny - zapewnia Maria Piechocka z Biura Prasowego Orange Polska w Warszawie.

Z kolei zegarki sportowe cieszą się dużym powodzeniem w sklepie Decathlon w Bydgoszczy. - Klienci wybierają zegarki z GPS-em i pulsometrem. Dzieci będą mogły z nich korzystać podczas uprawiania różnych sportów, np. biegania czy jazdy na rowerze. Rowery, zarówno miejskie, jak i górskie, są również bardzo popularnym prezentem na Pierwszą Komunię - mówi Łukasz Magdziak, dyrektor bydgoskiego Decathlonu.

Jakub Jaremko z Tesco Polska dopowiada: - Na klientów wybierających sportowe prezenty czeka miła niespodzianka. Każdy rower u nas kupiony jest dodatkowo wyposażony w darmowe roczne ubezpieczenie od kradzieży.

Biblia zawsze jest dobrym podarunkiem

Na liście popularnych prezentów na komunię jest również biżuteria. Królują złote kolczyki i łańcuszki.

Dobrym podarunkiem jest również Biblia. - Chętnie wybierane są też książki: „Historie Biblijne. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu”, „Dla dzieci o Mszy Świętej” autorstwa o. Leona Knabita i Justyny Kiljańczyk-Zięby oraz „Pierwsza Komunia z białą kokardą” ks. Jana Twardowskiego. Wzięciem cieszą się również pamiątki Pierwszej Komunii Świętej, np. album i ramka na zdjęcia - wymienia Katarzyna Stokłosa z działu PR Empik sp. z o.o.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.