Galeria Rzeszów zyska wysoki wieżowiec

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Frydrych
Bartosz Gubernat

Galeria Rzeszów zyska wysoki wieżowiec

Bartosz Gubernat

Około 80 metrów wysokości będzie mieć nowa część Galerii Rzeszów. Powstaną w niej biura, kilkanaście apartamentów i parking wielopoziomowy.

Plany rozbudowy jednego z dwóch największych w Rzeszowie centrów handlowych doczekają się realizacji dzięki decyzji radnych. Zgodzili się oni na modyfikację planu zagospodarowania terenu, dopuszczając m.in. zmiany w jego zachodniej części. Najważniejsza dopuszcza budowę wieżowca wysokiego nawet na 100 metrów, podczas gdy w starym planie wysokość była ograniczona do 45 metrów.

- Architekci opracowują właśnie koncepcję tego budynku. Na tę chwilę ma on mieć między 70 a 80 metrów wysokości. Dla porównania – Hotel Rzeszów stojący nad galerią ma 45 metrów

– mówi Piotr Bugała, dyrektor ds. infrastruktury w Galerii Rzeszów.

Właściciel galerii zdradza, że nowy wieżowiec ma pełnić trzy funkcje. Powstaną tu przede wszystkim wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz kilkanaście apartamentów. Dolne kondygnacje mają być wykorzystane na miejsca parkingowe. Taki był zresztą warunek radnych, którzy w innym wypadku nie zgodziliby się na podwyższenie dopuszczalnej zabudowy.

- W ciągu tygodnia ten parking ma służyć przede wszystkim osobom, które będą pracować i mieszkać w nowej części. Ale w weekendy chcemy go udostępnić klientom galerii. To właśnie w sobotę i niedzielę ruch w sklepach jest największy i wówczas parking przyda się najbardziej – mówi Piotr Bugała.

Wieżowiec ma powstać od strony dworca komunikacji lokalnej, który mieści się pod wiaduktem Śląskim. W tej chwili jest tu zieleniec i parking. Jego architektura ma być zbliżona do Hotelu Rzeszów. Jednocześnie z nim, na terenie dworca miasto wybuduje trzykondygnacyjny budynek do obsługi podróżnych. Znajdą się w nim poczekalnia, przechowalnia bagażu, punkt informacyjny, kasa biletowa, a w podziemiach toalety. Zmodernizowany zostanie także plac dworca. Tę inwestycję Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zamierza zakończyć do końca 2018 roku.

Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.