Gminy pomogą, to droga powstanie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Gminy pomogą, to droga powstanie

Łukasz Koleśnik

Budowa drogi między dwoma gminami będzie w tym oraz w przyszłym roku kontynuowana. Samorządy pracują nad tym zadaniem wspólnie.

Mieszkańcy Wełmic od lat głośno domagali się naprawy fatalnej powiatowej drogi, która prowadzi do Grochowa (gm. Gubin). W końcu się udało i w zeszłym roku rozpoczęły się prace ziemne. Robotnicy wykonali również podbudowę na odcinku 400 metrów. Jednak cała trasa wynosi 3,6 km.

- Trudno tutaj mówić o remoncie. Tak naprawdę po raz pierwszy pracujemy nad kompleksową budową drogi. Do tej pory była to zwykła droga przez las. Dlatego każdy metr wymaga dodatkowej pracy - wyjaśnia Janusz Milczarek, dyrektor zarządu dróg powiatowych.

Sołtys oraz radny gminy Bobrowice Tomasz Borowiak podkreśla, że wywalczenie inwestycji to jedno. - Teraz trzeba pilnować, aby prace były kontynuowane - mówi.

Wiadomo już, że w tym oraz w przyszłym roku roboty będą miały ciąg dalszy. Gminy Bobrowice oraz Gubin, podobnie jak w zeszłym roku, chcą pomóc finansowo starostwu. Mieszkańcy mogą się spodziewać, że zrobione zostanie kolejne 400 metrów.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.