Gość Dnia. Marek Wójcik o metropolii: Ta ustawa to w 90 procentach nasze dzieło

Czytaj dalej
Marcin Zasada

Gość Dnia. Marek Wójcik o metropolii: Ta ustawa to w 90 procentach nasze dzieło

Marcin Zasada

Marek Wójcik, poseł PO i autor poprzedniej ustawy metropolitalnej, odpowiada PiS na zapowiedzi o rychłym uchwaleniu nowej ustawy. "Gdyby nie polityczna gra PiS wokół tej sprawy, bylibyśmy bogatsi o 250 mln zł" - mówi parlamentarzysta z Katowic.

Wczoraj ustawę przyjął rząd. Metropolia ma zacząć działać w lipcu 2017 roku. Od początku 2018 roku otrzyma pełnię zadań i budżetowych pieniędzy (250 mln zł rocznie). Czy to sukces? Poseł Marek Wójcik z PO odpowiada: "Ustawa lansowana przez PiS w 90 procentach zawiera zapisy naszej ustawy. Gdyby PiS z niej skorzystał, a nie prowadził z metropolią politycznej gry, już w przyszłym roku nasza aglomeracja dostałaby ćwierć miliona złotych".

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
* Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Marcin Zasada

Piszę najczęściej o polityce, bo to najzabawniejsza gałąź przemysłu rozrywkowego. Piszę o kulturze, o architekturze, o Śląsku w jego wielu wymiarach, bo tam kryje się najwięcej ciekawych zjawisk. Robię też filmy. Jestem współautorem dokumentu "Archikosmos" opowiadającego o kosmicznym rodowodzie architektury powojennych Katowic. Uważam, że najlepszym filmem Stanleya Kubricka był "Dr. Strangelove".

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Teddy

Z tej kwoty ponad połowa pójdzie na utrzymanie osób "nadzorujących pracę" następnego poziomu administracji. A pieniądze to niby skąd, przepraszam, dodrukują??? Będę przesunięte z innego miejsca. Gdzie tym razem zabiorą i na co zabraknie? Służbę zdrowia, edukację, drogi. Na pewno politykom, ka Pan Mareczek się poprawi. Oj, ilu jeszcze w tym kraju Mareczków trzeba będzie utrzymywać?

zak1953

grały na czas. Ani jedni, ani drudzy nie są i nie byli zainteresowani zmianami systemu politycznego i decentralizacją zarządzania państwem. Metropolia, to zwyczajne bałamucenie obywateli.

rfzg

Chlopie a gdzie było. finansowanie. Lepiej milczcie, PIS dotrzymuje obietnic wyborczych i kropka.

z katowic

Gdybyście dotrzymywali jakichkolwiek obietnic, to ustawa byłaby już wdrożona od kilku lat. Ale jedyne co ty i Tomczykiewicz potrafiliście robić, to ciulać ludzi.
Teraz siedź grzecznie na tyłku i patrz, jak inni robią to, czego to nie potrafiłeś zrobić przez dwie kadencje.

niewiedzący

Mieszkam na Śląsku dokładnie w Katowicach. Prosze o wyjaśnienie w sposób jasny co to jest Metropolia? Jakie korzyści wynikają z mieszkania w Metropoli? Co to wszystko oznacza dla nas prostych Metropolitan? Czy przypadkiem nie bedziemy płacić z tego powodu większych opłat lub podatków? Co dla prostego mieszkańca Metropoli z tego wynika?
Prosze Państwa Nasze skrzynki pocztowe w blokach zalewane są nic nie znaczącymi dla nas reklamami a naprawdę MAKULATURĄ, czy nie można wydać folderu informującego nas prostaczków jak to działa. Proszę przy okazji o wyjaśnienie dlaczego nie jest tolerowana pisownia "ey" Czy to jest Polski portal?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.