GTLux Mobilna Myjnia Parowa Lublin

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

GTLux Mobilna Myjnia Parowa Lublin

Materiał informacyjny

Firma swoje początki zawdzięcza człowiekowi, który znudzony monotonnością swojej pracy, zapragną życia na swoich zasadach. Hmm… właściwie zazwyczaj taki jest powód założenia firmy. Ale dzięki temu człowiekowi, powstała sieć ogólnopolskich mobilnych i stacjonarnych myjni parowych. Z czasem dołączyliśmy również my, jeden z oddziałów z siedzibą w Lublinie 😊 Dążyliśmy do stworzenia systemu dopasowanego zarówno do klienta jak i środowiska. Jesteśmy pierwszą myjnią w Lublinie, która zaoszczędza klientowi czas dojazdu, a środowisku całej tablicy Mendelejewa która jest w składzie tradycyjnych środków chemicznych.

Metody czyszczenia, jakie stosujemy, pozwalają na szeroką gamę ofert, które możemy zaproponować zainteresowanym osobom. Od kompleksowego czyszczenia wnętrz samochodów, przez czyszczenie mieszkań, przestrzeni biurowych, po gastronomię i obiekty publiczne. Jedynym ogranicznikiem naszej oferty jest wyobraźnia klienta 😉

METODY CZYSZCZENIA

Dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami sprzątającymi znanych marek: RUPES, MEDI-VAP, VERONA. Urządzenia te wyposażone są w metodę czyszczenia parą i suchą pianą, co pozwala na efektywniejsze pozbycie się zabrudzeń, w wielu przypadkach bez wykorzystywania chemii.

DLACZEGO SUCHA PARA?

Czyszczenie parą znane jest jeszcze z zeszłego wieku. Jednak w dalszym ciągu ta metoda czyszczenia jest niedoceniana na rynku europejskim. Spróbujemy trochę oddemonizować ten rodzaj mycia 😉

Do czyszczenia parowego wykorzystuje się wodę o temperaturze wyższej niż temperatura jej wrzenia. Woda podgrzewana jest w wytwornicy pary, a wydostaje się przez dyszę urządzenia skierowaną na daną powierzchnię. Gorąca para powoduje połączenie z tłuszczami (emulgacja), rozpuszcza brud i zabija nawet do 99% mikroorganizmów.

Nazwę sucha para zawdzięcza małej wilgotności, w procesie czyszczenia używa się tylko 5-6% wody, dzięki czemu stosowanie jej jest bardzo ekologiczne. Dla nas ma to wielkie znaczenie, ponieważ nie musimy zużywać dużych ilości wody, co za tym idzie jest to bardziej ekologiczna forma czyszczenia niż tradycyjne.

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej skuteczność mycia samą parą, pozwala ograniczyć stosowanie preparatów chemicznych. Czyszczona powierzchnia może się cieszyć brakiem resztek preparatu na sobie, eliminuje to również ryzyko alergii, a my i użytkownicy jesteśmy mniej narażeni na wdychanie chemikaliów.

TECHNOLOGIA PAROWA W MOTORYZACJI
Sucha para znakomicie sprawdza się w czyszczeniu wnętrz pojazdów. Dzięki swoim właściwościom jest bezpieczna dla tapicerek, nie przemacza materiału, przez co element o wiele szybciej schnie. Nie musimy martwić się odklejaniem podsufitki, czy zagrzybiałą gąbką w fotelu, para nie ingeruje mechanicznie w czyszczoną powierzchnię. Możemy również czuć bezpieczeństwo w przewożeniu żywności w samochodzie. Para dostaje się w naprawdę trudno dostępne miejsca, dezynfekując je.

TECHNOLOGIA PAROWA W OBIEKTACH
Para jest dobrym narzędziem, by szybko i efektownie usunąć zabrudzenia z przeróżnych powierzchni. Znakomicie radzi sobie z przylepionymi gumami, czy artystycznymi malunkami osób, które nie posiadają papieru i wolą pomalować budynki. Sprawdza się również przy dużych powierzchniach, a praca jest szybka i daje rezultaty.

TECHNOLOGIA PAROWA W SEKTORZE HORECA
Gastronomia i hotelarstwo to sektor o podwyższonym standardzie czystości. W obydwu działach należy zachować jak najlepszy efekt czystości przy użyciu jak najmniejszej gamy chemikaliów. Hotelowe materace czy wyposażenie kuchenne wymagają higienicznej czystości. Dlatego sucha para sprawdza się tu znakomicie.

SUCHA PIANA???
Następny ‘suchy wymysł’, otóż to!

Metoda czyszczenia suchą pianą jest o wiele wydajniejsza i bezpieczniejsza dla pranej powierzchni. W procesie czyszczenia wykorzystuje się właściwości piany, która wydobywa brud z wnętrza materiału. Do drobinek brudu przyklejają się kryształki piany, które ułatwiają odklejenie się i usunięcie nieczystości. Maszyna wyposażona jest w odkurzacz ssący, który zbiera do zbiornika pianę, pozostawiając element prawie suchy. Ważnym punktem w czyszczeniu, jest zebranie pozostałości brudu z czystego i suchego już materiału.

DLACZEGO SUCHA PIANA ZAMIAST ESTRAKCJI?
W procesie ekstrakcji rozpyla się wodę z roztworem środka czyszczącego, po wsiąknięciu, zostaje on wtarty w element. Następnie wykonuje się pranie ekstrakcyjne, przy którym również używana jest woda. Materiał zostaje dogłębnie namoczony co utrudnia późniejsze schnięcie. Natomiast sucha piana jest wolna od dużej ilości wody. Prany element nie jest przemaczany, a efekt prania jest bardzo dobry.

Metoda ta świetnie sprawdza się w czyszczeniu mebli tapicerowanych. Zwykle są to łóżka czy materace, które na co dzień użytkujemy. Dlatego tak ważnym jest by czas schnięcia był jak najkrótszy.

KOMPLEKSOWE CZYSZCZENIE POJAZDÓW WEWNĄTRZ
Czas i cena uwarunkowane są od rozmiarów wnętrza, czystości pojazdu i rodzaju czyszczonych elementów. Na początku zostają zebrane większe brudy. Następnie czyścimy plastikowe powierzchnie. Preparat, który używamy zapobiega ponownemu osadzeniu się kurzu i chroni powierzchnie przed promieniami słonecznymi, co daje dłuższą żywotność i zapobieganiu blaknięciu. Za zgodą klienta wyjmujemy fotele, co daje lepszy dostęp i skuteczniejsze czyszczenie pod nimi. Fotele pierzemy metodą suchej piany, do całkowitego wyschnięcia potrzebują 2/3 godziny. Oczywiście czas schnięcia uzależniony jest od warunków pogodowych. Na wyczyszczoną tapicerkę samochodową nakładamy preparat, który dzięki powłoce hydrofobowej odpycha wodę i brud. W zależności od rodzaju tapicerki używamy preparatów do niej przeznaczonych. Bagażnik też nie uchodzi naszej uwadze 😊 Całą ‘graciarnie’ uzbieraną w schowku na koło zapasowe, wyciągamy i dokładnie czyścimy schowek. Utrzymanie czystości pojazdu jest ważne tak samo jak utrzymanie porządku w domu. Zapuszczony dom o wiele szybciej się starzeje i psuje. Tak samo jest z samochodem, dlatego warto jest czyścić i konserwować nasze machiny czasu 😉

CHEMIA PROFESJONALNA, CZY ŚRODKI DOSTĘPNE NA RYNKU?
Każdy kiedyś musiał się spotkać z środkami do czyszczenia, no chyba, że ktoś w ogóle nie sprząta 😉 Produktów na rynku jest bardzo dużo, każdy różni się od siebie składem czy przeznaczeniem. Jak więc mądrze wybrać środek?

RÓŻNICA CHEMII
Sprzątanie chemią dostępną w sklepach naszych mieszkań nie jest niczym niezwykłym. W wielu sytuacjach tego typu chemia sprawdza się dobrze. Jednak nie możemy takiej samej chemii użyć przy czyszczeniu powierzchni szpitalnych lub gastronomicznych. Tego typu obiekty należy czyścić chemią dostosowaną do ich potrzeb. W szpitalu używa się preparatów dezynfekujących, a w restauracjach silnych odtłuszczaczy. Miejsca publiczne, hale przemysłowe to na ogół wielopowierzchniowe obiekty, o wysokim stopniu zabrudzenia, z tego powodu chemia używana do czyszczenia jest silniejsza. W produktach profesjonalnych zwykle używa się innej substancji czynnej, która szybciej i łatwiej usuwa brud. Daje to szybszą pracę i lepszy efekt. W tego typu miejscach należy zachować bezpieczeństwo, dlatego preparaty powinny być nietoksyczne dla ludzi i środowiska.

BEZPIECZEŃSTWO CHEMI PROFESJONALNEJ
Chemia używana w firmach sprzątających, różni się od zwykłej sklepowej. Posiada inny skład i stężenie. Producenci takich preparatów skupiają się na efektywności, bezpieczeństwie i wydajności danego produktu. Zazwyczaj profesjonalną chemię należy rozrobić z wodą, co daje o wiele lepszą ekonomiczność. Producenci w swoich preparatach często używają zaawansowaną technologię, przez co produktu nie zawsze używa się jak zwykłej chemii gospodarczej. Dlatego ekipy sprzątające mają wiedzę na temat stosowania i doboru odpowiedniego preparatu do czyszczonej powierzchni.

DLACZEGO GTLUX MOBILNA MYJNIA PAROWA LUBLIN?

Numer telefonu: 660 18 14 12

e-mail: [email protected]

www: myjniaparowa.gtlux.pl

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.