Gwiazdy będą na wyciągnięcie ręki

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Oprac. (olis)

Gwiazdy będą na wyciągnięcie ręki

Oprac. (olis)

Gorzów Wlkp. „Hamlet” zacznie całotygodniową ucztę dla prawdziwych fanów sceny. Gdzie? W Teatrze Osterwy

Wielbiciele teatru czekają na to cały rok, a karnety - na wszelki wypadek - rezerwują nawet na dwa lata do przodu. W Teatrze Osterwy ruszają 34. Gorzowskie Spotkania Teatralne.

Pierwsi na scenie pojawią się gospodarze spotkań, czyli aktorzy Teatru Osterwy. Pokażą premierowo „Hamleta” Szekspira, w reżyserii Błażeja Peszka. Rozglądajcie się też po widowni, bo będzie na niej wokalistka Maria Peszek, która nagrała piosenkę „Ofelia” do spektaklu (jest też autorką tekstu). W roli Hamleta - Jan Mierzyński (premiera w ten piątek o 19.00).

W sobotę (19.00) na deskach Osterwy znany i lubiany Adam Ferency w spektaklu „Dziennik przebudzenia” na podstawie prozy Jerzego Pilcha. W niedzielę publiczności spotkań pokaże się teatr z Jekaterynburga ze spektaklem „Wielka encyklopedia sowiecka” (19.00). W poniedziałek - „Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” Och-Teatru z Warszawy ze Zbigniewem Zamachowskim (19.00). Wtorek o 19.00 na deskach Osterwy - „Edukacja Rity” z Piotrem Fronczewskim. W środę Teatr Ateneum z Warszawy pokaże przejmującą tragifarsę „Ojciec”. W roli tytułowej Marian Opania (19.00). Czwartek to spotkanie m.in. z Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską w spektaklu „Upadłe anioły” (17.00 i 20.15). Na koniec spotkań - w przyszły piątek - Lubuski Teatr z Zielonej Góry zaprosi na klimatyczny musical „Ach! Odessa - Mama...” (19.00).

Co z biletami? - zapytacie. Warto się dowiadywać z teatrze, bo choć większość się wyprzedała, to zdarzają się... cuda, że ktoś rezygnuje. Bilety kosztują od 65 do 110 zł.

Oprac. (olis)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.