Handlowcy już stresują dzieci szkolnymi wyprawkami

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Agnieszka Jedlińska

Handlowcy już stresują dzieci szkolnymi wyprawkami

Agnieszka Jedlińska

W Smyku szkolną wyprawkę można skompletować już od dwóch tygodni, w Lidlu od poniedziałku, a w Tesco od jutra. Bo choć to dopiero koniec lipca i wakacje dopiero dobijają półmetka w handlu już królują zeszyty, tornistry, kredki i worki na buty.

- To jest dla nas ważny okres tzw. back to school - mówi Marta Kłysz ze Smyka. - Wyprawka szkolna to duży wydatek i rodzice lubią kupować ją systematycznie, bo wtedy łatwiej przygotować się finansowo.

Dlatego to, co dla dzieci jest koszmarem psującym im wakacyjny nastrój, dla rodziców jest zbawieniem - nie muszą kupować na ostatnią chwilę wydając krocie na szkolne niezbędniki. A plecak na kółkach to wydatek 300 zł, model ze wzmocnionymi plecami, kieszeniami, przegródkami i oryginalną podszewką kosztuje 379 zł, nieco tańsze są sztywne tornistry dla młodszych dzieci (170 zł), choć te najtańsze można kupić nawet za 25-30 zł. Niestety często nie wytrzymują roku z ciężkimi podręcznikami. A rodzicom zależy na tym, żeby tornister lub plecak służyły nawet kilka lat. Jeśli dziecko jest fanem Minionków, Spidermana, Batmana, aut, królewny Frozen, Little Pony czy innego bohatera filmów dla najmłodszych, to wydatki na wyprawkę rosną. Bo właśnie takie serie produkowane na licencji wytwórni filmowych są najdroższe. Podobnie, gdy ktoś jest wielbicielem piłki nożnej. Wtedy wybiera akcesoria z logo FC Barcelona czy Realu Madryt.

W tym sezonie hitem będzie telewizyjna seria Miraculum z biedronką w roli głównej.

- Rodzice często pytają też o Batmana i innych superbohaterów, których postacie pojawiają się na plecakach czy piórnikach - dodaje Marta Kłysz.

W sprzedaży są też zwyczajne zeszyty, kredki, bloki do rysowania. Można je kupować pojedynczo lub w zestawach. W Tesco zestaw szkolny 14 elementów składający się z długopisów, nakreślacza, kleju, korektora, gumki do mazania i ołówków kosztuje 19,99 zł, a taki do malowania i rysowania 36 elementów (12 flamastrów, 12 kredek ołówkowych i 12 kredek świecowych) kosztuje 24,99 zł. Plecaki typu Star Wars to wydatek 29,99 zł. W promocji są o połowę tańsze.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.