Ile można dostać za pracę w komisjach wyborczych? Kto zarobi na wyborach samorządowych

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Sławomir Bobbe

Ile można dostać za pracę w komisjach wyborczych? Kto zarobi na wyborach samorządowych

Sławomir Bobbe

Jeśli z chętnymi do prac w obwodowych komisjach wyborczych przy wyborach samorządowych będzie tak jak z „podażą” komisarzy wyborczych, to będziemy mieli spory problem.

- Dziś zrobimy podsumowanie wszystkich zgłoszeń. Kandydatury można było nadsyłać do godziny 15.30 w środę, nie liczymy prawidłowo wypełnionych wniosków na bieżąco, więc na teraz nie wiem, ilu chętnych do pracy jako komisarze się zgłosiło – przyznaje Adam Dyla, dyrektor bydgoskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy. - W okręgu bydgoskim istnieje potrzeba powołania 108 urzędników do obsłużenia 54 gmin. Pierwszy termin nadsyłania zgłoszeń minął 16 kwietnia i wtedy mieliśmy 51 prawidłowo wypełnionych wniosków, czyli niecałą połowę potrzebnych komisarzy.

Co stanie się, jeśli zabraknie komisarzy. Ile można było zarobić podczas poprzednich wyborów? Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.