„Innowacja w Praktyce”. W Lublinie eksperci z całej Polski spotkali się, by rozmawiać o innowacyjnych rozwiązaniach

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Joanna Jastrzębska

„Innowacja w Praktyce”. W Lublinie eksperci z całej Polski spotkali się, by rozmawiać o innowacyjnych rozwiązaniach

Joanna Jastrzębska

W naszym mieście już po raz 8. odbyły się rozmowy o innowacji. Za nami Panelowe Spotkanie Dyskusyjnie PAN Oddział Lublin i konferencja naukowo-techniczna „Innowacja w Praktyce”.

– To wydarzenie ma dla nas ważne znaczenie. Wielkim wyzwaniem było dostosowanie się gospodarki do nowych uwarunkowań wynikających z okresu pandemii, a szczególną rolę będą tu odgrywały innowacje. Pomoże to również naszemu województwu nadrobić zaległości w stosunku do poziomu gospodarki w wymiarze krajowym – twierdzi wojewoda lubelski, Lech Sprawka.

Prelegenci rozmawiali m.in. o innowacjach w dziedzinie wytwarzania i wykorzystania wodoru (dr hab. Wojciech Gac z UMCS), roślinnych kulturach in vitro (dr hab. Agnieszka Szopa z UJ) i wdrożeniu systemu hybrydowego do autobusów miejskich (prof. dr hab. inż. Mirosław Wendeker z Politechniki Lubelskiej).

– Jako miasto finalizujemy prace nad stworzeniem nowej strategii rozwoju Lublin 2030, a głos środowiska naukowego oraz przedsiębiorców był i będzie dla nas szczególnie istotny – tłumaczy prezydent miasta Krzysztof Żuk.

Głos w dyskusji o innowacyjnych rozwiązaniach zabrali przedstawiciele ośrodków nauki z całej Polski. Podczas „Innowacji w Praktyce” nie zabrakło też warsztatów. Ich uczestnicy dowiedzieli się więcej m.in. o mentoringu i walce z dopingiem podczas pandemii. Wydarzeniu towarzyszyła Międzynarodowa Wystawa Inno Wings 2021.

[polecane]22084297,22087335,22085001,22083519,22086963,22082793,1;POLECAMY:[/polecane]

Joanna Jastrzębska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.