Innowacyjne parkowanie z Makrumu

Czytaj dalej
Fot. Milena Andrzejewska
Milena [email protected]

Innowacyjne parkowanie z Makrumu

Milena [email protected]

Trwają rozmowy na temat inwestycji w nowoczesne parkingi w mieście. Być może już niedługo kierowcy odczują wyczekiwaną ulgę.

Wysokie opłaty za parking, brak miejsc w centrum, zirytowani i zawiedzeni kierowcy. Takie obrazki być może niedługo znikną z polskich miast. Bydgoska spółka Makrum Projekt Management twierdzi, że wynalazła nowoczesne rozwiązanie problemu parkingów wielopoziomowych - połączenie metalowych konstrukcji z automatycznymi podnośnikami.

Firma z ulicy Fordońskiej specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji maszyn. Jest także producentem ciężkich konstrukcji stalowych. Swoim nowym pomysłem chce ułatwić szybkie i tanie parkowanie na terenie miasta, bez mozolnego poszukiwania miejsca na postój.

- Instalacja tego systemu z pewnością pozwoliłaby Bydgoszczy zaoszczędzić na wydzielaniu kolejnych obiektów parkingowych kosztem dróg i tworzeniu bezkolizyjnych połączeń - podkreśla Anita Depka-Prądzyńska, manager z MPM. - Konstrukcje pozwalają sprawnie zaparkować w bezpiecznym miejscu. Są połączeniem zaawansowanych technologii, dzięki czemu nie ingerują w krajobraz i architektur. Wiele krajów zaakceptowało to rozwiązanie. Pomysł się przyjął i dobrze funkcjonuje.

Jak się dowiadujemy, w Polsce stosowanie tego typu rozwiązań nadal jest techniczną nowinką, ale spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, ponieważ często to jedyna możliwa recepta na swobodne i bezpieczne parkowanie w mieście.

Problem mają również inwestorzy obiektów publicznych, hoteli czy centrów handlowych. Na temat inwestycji w Bydgoszczy na razie nie wiadomo wiele.

- Jest w trakcie realizacji, trwają rozmowy. Szczegóły już wkrótce - dodaje Anita Depka-Prądzyńska.

Autorka: Milena Andrzejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.