Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Internauci, Lampart i policjanci, czyli jak ujęto Bartosza D., zwyrodnialca, który z zimną krwią skatował szczeniaka

Czytaj dalej
Fot. Facebook
Małgorzata Oberlan

Internauci, Lampart i policjanci, czyli jak ujęto Bartosza D., zwyrodnialca, który z zimną krwią skatował szczeniaka

Małgorzata Oberlan

- Ludzie widywali go wszędzie. W sklepie, na stacji paliw, na ulicy. Twierdzili, że nikt z policji z nimi nie rozmawiał - mówi detektyw z agencji Lampart, która pomagała szukać Bartosza D., podejrzewanego o skatowanie psa Fijo. Czy to ważne, kto przyczynił się do ujęcia Bartosza D.? Bardzo. Bo jest to jednocześnie odpowiedź na pytanie o to, jak poważnie znęcanie się nad zwierzętami jest traktowane przez policję i prokuraturę.

Czteromiesięczny szczeniak Fijo został okrutnie pobity w Chełmży 27 stycznia. Gdy pani Angelika, żona Bartosza D., wróciła do domu, znalazła go we krwi, nieruszającego łapami. - Zrobiła wszystko, by ratować psa. Natychmiast zabrała go do weterynarza, a 28 stycznia zawiadomiła policję - podkreśla Patrycja Jasiniecka, organizatorka pomocy dla Fijo.
Szczeniak za sprawą pani Patrycji i innej chełmżanki Kingi Grabowskiej trafił pod skrzydła Fundacji dla Szczeniąt „Judyta”. Dzięki wolontariuszkom również sprawa została nagłośniona w internecie. Błyskawicznie spotkała się z ogólnopolskim odzewem. Tysiące internautów wyrażały oburzenie, wspierały zbiórkę na leczenie Fijo, a także zaangażowały się w tropienie Bartosza D.
Z każdym dniem sprawa Fijo nabierała rozgłosu w sieci. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że już na tym etapie wytworzyła się presja społeczna.

w dalszej części artykułu:

 • Gdzie ukrywał się sadysta i dlaczego ludzie, którzy widywali go na ulicy, nie powiadomili policji?
 • Czy skatowany pies ma szansę na normalne życie?
 • Co grozi Bartoszowi D. za okrucieństwo wobec psa?

 

 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.