Łukasz Koleśnik

Inwestor teraz nie przyjedzie

Łukasz Koleśnik

Pierwsze spotkanie z nowym, niemieckim inwestorem w Gubinie zostało odwołane w ostatniej chwili. Konferencja odbędzie się w innym terminie.

Jak się okazało, prezes Formaplan osobiście odwołał pierwsze oficjalne spotkanie w gubińskim urzędzie miasta. Tego dnia miała odbyć się konferencja prasowa oraz uroczystość przekazania zezwolenia strefowego na prowadzenie działalności w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Gubin).

- Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - mówią pracownicy magistratu i zapewniają, że poinformują o nowym terminie konferencji prasowej. - Zapewniam, że prezes odpowie na każde pytanie i rozwieje wątpliwości, jeśli takie są - mówi burmistrz Bartłomiej Bartczak.

Firma Formaplan to drugi przedsiębiorca, który zdecydował się zainwestować w Gubinie. Niemiecki zakład kupił istniejącą halę przy ulicy Przemysłowej oraz przyległe tereny. W najbliższym czasie powstanie tam zakład produkujący szuflady dla szwedzkiego koncernu IKEA. Spodziewane zatrudnienie - 100 osób.

Wcześniej firma TGV zakupiła sześć hektarów gruntów, na których powstanie fabryka zajmują się wytwarzaniem komponentów wentylacyjnych.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.