Inwestycje w Bydgoszczy. Niektórzy żądają usunięcia starych pawilonów

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Hanna Walenczykowska

Inwestycje w Bydgoszczy. Niektórzy żądają usunięcia starych pawilonów

Hanna Walenczykowska

Inwestycje prowadzone w Bydgoszczy budzą wiele emocji. Przebudowa ulic: Kujawskiej, Bernardyńskiej, Wałów Jagiellońskich, placu Kościeleckich i Poznańskiej jest komentowana przez internautów. Niektórzy żądają usunięcia starych pawilonów.

- Denerwuje mnie to, że przy okazji modernizacji ulic Kujawskiej, Bernardyńskiej i Wały Jagiellońskie nie pomyślano o poprawie estetyki budynków znajdujących się przy Zbożowym Rynku oraz nie usunięto znajdujących się w pobliżu starych pawilonów – uważa jeden z internautów. - Jeżdżę tamtędy do pracy, nie mogę spokojnie patrzeć na takie brzydactwa.

Powołanie parku

Maciej Bakalarczyk, menedżer Śródmieścia i Starego Miasta, uważa, że budynki oraz pawilony, które nie będą spełniały standardów, nie przetrwają.
- Tworzy się projekt Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy – przypomina Maciej Bakalarczyk. - Uważam, że stare budy nie będą mogły tam dalej stać, ale przed ostatecznym „klepnięciem” tego projektu niczego przesądzać nie można.

Należy przypuszczać, że utworzenie parku rozwiąże także inny problem i zakończy dyskusję o tym, czy na starówce należy ograniczać ruch pojazdów. Wielu internautów jest przeciwko takiemu rozwiązaniu.

- Przypominam, że ograniczenia zniszczyły handel na ulicy Długiej – zauważył ktoś.
- Tylko bryczki, tylko bryczki – zaproponował inny internauta.
- Prosimy o latające spodki – zaproponowała przeciwniczka ograniczeń.
- Nie bardzo rozumiem, dlaczego ludziom przeszkadza wycofania ruchu pojazdów z ul. Poznańskiej, skoro będą mieć do dyspozycji przebudowaną dwukierunkową ul. Grudziądzką – zastanawiał się pewien bydgoszczanin. - Moja uwaga taka, że ul. Grudziądzka powinna być z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i tramwajem pośrodku.

Park Kulturowy, przypominamy, jest formą ochrony zabytków, pozwalającą na ochronę wyróżniających się nieruchomości, które są charakterystyczne dla miejscowej tradycji budowlanej i podkreślają lokalną tożsamość. Jego utworzenie ma na celu poprawę estetyki przestrzeni w granicach Starego Miasta, ulicy Gdańskiej oraz Placu Wolności. Ważne jest też to, że w dokumencie (po jego zatwierdzeniu) szczegółowo określone zostaną zakazy, ograniczenia dotyczące prowadzenia robót budowlanych, działalności handlowej i gastronomicznej oraz działań reklamowych dopuszczonych na tym terenie.

Zmiany w organizacji

Dyskusja się toczy, drogowcy kontynuują przebudowę ulic. Niespełna dwa tygodnie temu, we wskazanym przez czytelników rejonie, czyli okolicach Zbożowego Rynku, nastąpiła ważna zmiana. Do ruchu została udostępniona nowa jezdnia na Zbożowym Rynku oraz fragment ul. Długiej. Ruch na niej jest jednokierunkowy. Dzięki temu drogowcy mogli rozpocząć kolejne prace przy południowej części tej ulicy (od strony ul. Wiatrakowej) i na nowym rondzie Bernardyńskim. 

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.