Maciej Wijatkowski

Jacek Abramowicz. Pan przy fortepianie

Jacek Abramowicz, legenda lubelskiej muzyki, pianista i kompozytor. Zmarł  29 lutego 2020 r. Fot. archiwum rodzinne Jacek Abramowicz, legenda lubelskiej muzyki, pianista i kompozytor. Zmarł 29 lutego 2020 r.
Maciej Wijatkowski

„Pan przy fortepianie” rzadko pojawia się w pełnym blasku scenicznych, czy telewizyjnych jupiterów, jeśli nie jest światowej sławy solistą. Kompozytorzy i akompaniatorzy zwykle pozostają w cieniu wykonawców, ale bez tych pierwszych nie byłoby tych drugich. Związki pomiędzy nimi to nie tylko praca. Jacek Abramowicz był „panem przy fortepianie”, ale bez fortepianu był także przyjacielem, mentorem, ojcem i najlepszym kolegą nie tylko lubelskich artystów. Był.

Bo właśnie od nas odszedł i teraz na pewno uczestniczy w jakimś niebiańskim „jam session”, bo bez muzyki nie wyobrażał sobie życia.

- No i widzisz, co mi zrobił? - wita mnie w tym smutnym czasie żona Jacka, Danuta Abramowicz. - Nikt nie brzdąka i nie zapisuje nut, nie słychać wiertarki, nie mam komu powiedzieć kto dzwonił, mieliśmy robić remont, a on sobie umarł.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Wijatkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.