Jak bydgoskie szkoły przygotowują się do strajku nauczycieli?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

Jak bydgoskie szkoły przygotowują się do strajku nauczycieli?

Małgorzata Pieczyńska

Dyrektorzy bydgoskich szkół zachodzą w głowę, jak zorganizować pracę w placówkach w razie strajku nauczycieli. Priorytetem są egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty. Tymczasem pedagogów oburzył list, który skierował do nich Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.

W sytuacji fiaska rozmów ze związkowcami w Warszawie (1 kwietnia) rząd ma plan B - tak przynajmniej niedawno oznajmił wicepremier Jarosław Gowin. Szczegółów jednak nie podał. Ma je w stosownej chwili ujawnić minister edukacji. Zapytaliśmy dyrektorów bydgoskich szkół, czy oni mają swój plan B?

Kłopot na językach obcych

- U mnie 87 proc. pracowników planuje przystąpić do strajku - mówi Lukrecja Trzemżalska-Naganowska, dyrektorka SP nr 46. - Pytałam już naszych emerytowanych nauczycieli, czy w razie potrzeby dołączyliby do zespołów nadzorujących egzaminy. Odmówili. Dotychczas egzaminy odbywały się w salach lekcyjnych, w 15-osobowych grupach. Teraz zorganizuję je w sali gimnastycznej. Oto cały mój plan B. Gimnazjalistów, którzy zdają pierwsi (10-12 kwietnia) mam 104, ósmoklasistów - 66 (15-17 kwietnia). Najbardziej jednak obawiam się o egzaminy z języków obcych, bo tu są materiały do odsłuchania, trzeba więc zadbać o dobre nagłośnienie. W razie konieczności będziemy powtarzać nagrania. W kwestii przygotowania sali poproszę też o pomoc rodziców.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.