JZ

Jak ocalić siebie - pyta Hamlet w toruńskim Teatrze Horzycy [recenzja, zdjęcia]

W „Hamlecie” w Horzycy zastosowano wiele ciekawych rozwiązań scenicznych. Fot. Grzegorz Olkowski W „Hamlecie” w Horzycy zastosowano wiele ciekawych rozwiązań scenicznych.
JZ

W sobotę 27 października na deskach Teatru Horzycy zobaczymy pierwszą w tym sezonie premierę, czyli „Hamleta” Williama Shakespeare’a w reżyserii Pawła Paszty.

Teatr im. Wilama Horzycy rozpoczyna nowy sezon mocną premierą. Paweł Paszta, dyrektor artystyczny teatru, wyreżyserował „Hamleta” Williama Szekspira, czyli ponadczasową sztukę i jeden z najważniejszych dramatów w historii teatru. Paszta jest znany toruńskiej publiczności również z reżyserii spektaklu „Napis”, za który otrzymał Nagrodę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla autorów największego wydarzenia artystycznego sezonu 2016/2017 w Teatrze im. Wilama Horzycy.

Czy mogę nie być bohaterem? Mścić się czy się nie mścić? Pamiętać czy nie pamiętać? Uszanować świętość czy jej nie uszanować? – Tak brzmią stawiane w Teatrze Horzycy alternatywne pytania do słynnego hamletowskiego „być albo nie być”. Toruński Hamlet poszukuje swojego spełnienia i osobistej wolności.

Recenzja spekatklu oraz zdjęcia - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.