Marta Baranowska-Szczepańska

Jak wypoczywać, by nie przeszkadzać innym?

Polacy słyną na całym świecie z rozstawianych parawanów na plaży. Czasami trudno jest między nimi przejść Fot. PIOTR KRZYŻANOWSKI Polacy słyną na całym świecie z rozstawianych parawanów na plaży. Czasami trudno jest między nimi przejść
Marta Baranowska-Szczepańska

Trwają wakacje. Polscy turyści wypoczywają w kraju i poza nim. Relaks nie powinien jednak zwalniać nikogo z przestrzegania dobrych manier. Tymczasem polscy turyści w oczach innych postrzegani są często jak intruzi. Mają na swoim koncie kilka grzechów. Jakich?

Z raportu Polskiej Izby Turystyki wynika, że w ubiegłym roku Polacy najchętniej podróżowali do Grecji, Bułgarii oraz Hiszpanii. Dane sporządzone w okresie od maja do końca sierpnia (na podstawie Fly.pl, Travelplanet.pl oraz Wakacje.pl.) pokazują też, jakimi turystami jesteśmy.

A okazuje się, że jesteśmy roszczeniowi i wymagający, a pracowników hoteli oraz biur podróży traktujemy zwykle z góry. Tymczasem sami mamy za uszami parę grzechów. Jednym z nich jest już samo zachowanie w podróży.

Jesteśmy roszczeniowi i wymagający, a pracowników hoteli oraz biur podróży traktujemy zwykle z góry. Tymczasem sami mamy za uszami parę grzechów. Jednym z nich jest już samo zachowanie w podróży. Jak więc należy postępować? Radzą specjaliści 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Baranowska-Szczepańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.