Sławomir Draguła

Jeden bilet na pociągi wszystkich przewoźników? Od grudnia jest na to spora szansa

Dziś każdy przewoźnik kolejowy honoruje w swoich pociągach tylko swoje bilety, a to kłopot dla pasażerów. Fot. Sławomir Draguła Dziś każdy przewoźnik kolejowy honoruje w swoich pociągach tylko swoje bilety, a to kłopot dla pasażerów.
Sławomir Draguła

Ministerstwo Infrastruktury i PKP SA, chcą, aby jeden bilet na pociągi wszystkich przewoźników funkcjonował od nowego rozkładu jazdy, czyli od połowy grudnia tego roku

- Może komuna to nie najlepszy przykład, ale wówczas na jednym bilecie można było przejechać Polskę wszerz i wzdłuż, teraz co przewoźnik, to inny bilet, zgłupieć można - mówi Anna Kędzior, którą w poniedziałek spotkaliśmy na opolskim dworcu PKP. - Do Opola przyjechałam z Klucz­borka na jednym bilecie, a teraz do Poznania pojadę na innym.

Ministerstwo Infrastruktury i PKP SA, chcą, aby jeden bilet na pociągi wszystkich przewoźników funkcjonował od nowego rozkładu jazdy, czyli od połowy grudnia tego roku. 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.