Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jedna drużyna, jeden cel i spełnione marzenia. Tak działa kolektyw

Czytaj dalej
Fot. Aneta Galek
Aneta Galek

Jedna drużyna, jeden cel i spełnione marzenia. Tak działa kolektyw

Aneta Galek

Zawodniczki drużyny GKS Górnik Łęczna dokonały czegoś, czego nie udało się wcześniej żadnej innej piłkarskiej ekipie z naszego województwa. Zdobyły dublet, czyli mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Jak wyglądała ich droga na szczyt?

Jest 28 października 2017 roku. Zegar wybija godzinę 13. Piłkarki nożne aspirującego do mistrzostwa Polski Górnika Łęczna wychodzą właśnie na boisko w Koninie, gdzie za kilkanaście sekund rozpoczną mecz z dzierżącym nieprzerwanie od czterech lat trofeum, Medykiem Konin.

Spotkanie dla Górniczek zaczyna się świetnie, bo już w 20. minucie obejmują prowadzenie. Medyk jednak nie zamierza odpuszczać, wykorzystuje dwa rzuty karne, a w 64. minucie strzela na 3:1. Możnaby pomyśleć: to koniec, Górnik punktów dziś stąd nie wywiezie. Nadchodzi jednak minuta 79. i gol Eweliny Kamczyk na 2:3. Minuta 90 i rzut karny dla GKS. Wyrównanie! Kamczyk strzela na 3:3. Gdy wydaje się, że starcie zakończy się remisem, a zegar wskazuje piątą minutę doliczonego czasu gry, w akcji sam na sam z bramkarką znów bryluje Kamczyk, która wyprowadza łęcznianki na prowadzenie. Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Górnik wygrywa 4:3!

Jedna drużyna, jeden cel i spełnione marzenia. Tak działa kolektyw
Radoslaw Jozwiak / Fotocrew.Com Górniczki Puchar Polski zdobyły 31 maja, pokonując w rozgrywanym w Łodzi finale ekipę KKS Czarni Sosnowiec 3:1

Teraz, gdy GKS jest już mistrzem Polski, nikt nie ma wątpliwości. To właśnie wydarzenia z 27 października były przełomem, momentem kulminacyjnym w walce o pierwszy dla Łęcznej i regionu tytuł w seniorskim futbolu. Ale tak naprawdę ta droga zaczęła się dużo wcześniej. Dobrej, mistrzowskiej, drużyny nie buduje się przecież ot tak.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

 • Jak rozwijało się piłkarstwo kobiece w Łęcznej
 • Co, według zawodniczek i trenera, miało największy wpływ na sukces drużyny
 • Jaka jest przyszłość żeńskiego futbolu w Łęcznej. 

Zachęcamy do lektury!

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aneta Galek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.kurierlubelski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.